.

یکشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۴۰۲

راه شما جوانان نیروی دریایی، راهی پر افتخار است.
                                   حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

شرایط کلی جهت استخدام درنیروی دریایی به شرح مندرج در زیر می باشد :

           

*در صورت انجام خدمت زیر پرچم، مدت خدمت مفید انجام شدهء داوطلب، به حداکثر سنِ تعیین شده، اضافه می گردد.

*ثبت نام از بانوان در ارتش ج.ا.ا.  صرفاً در طیف کارمند علمی و عمدتاً در تخصص های بهداشت و درمان به منظور اشتغال در بیمارستان های ارتش صورت می پذیرد .

*جذب درجه داری با مدرک دیپلم، حداقل معدل کل ۱۳، معدل کتبی ۱۰ و حداکثر ۲۱ سال سن صورت می‌گیرد.

*جذب دانشگاه افسری صرفاً از دیپلمه های رشته ریاضی یا تجربی با حداقل معدل کل ۱۴ و کتبی ۱۰ و حداکثر سن ۲۲ سال صورت می‌پذیرد.

*جذب افسر پیمانی عموماً در مقطع تحصیلی کارشناسی با حداکثر سن ۲۸ سال و مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد با حداکثر سن ۳۰ سال انجام می‌گردد.

*جذب کارمند علمی عموماً در تخصص های بهداشت و درمان صورت پذیرفته که حداکثر سن در مقطع تحصیلی دیپلم (بهیاری یا کمک کار بهداشتی) ۲۶ سال، در مقطع تحصیلی کارشناسی ۲۸ سال ، در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد ۳۰ سال و حداکثر سن در مقطع دکتری ۴۰ سال می باشد.

*حداکثر سن به منظور استخدام در طیف کارمندتجربی در تخصص های راننده پایه یکم ، راننده لودر، بولدوزر و کاربر جرثقیل نیازمند گواهینامه معتبر مربوطه می باشد(به علت شرایط سنی خاص بمنظور شرکت در آزمون اخذ گواهینامه مربوطه) ۳۰ سال منظور شده و در سایر تخصص‌ها ۲۶ سال است .

*جهت شرکت در آزمون استخدام کارمند تجربی، صرفاً برخورداری از مدرک قبولی در مقطع تحصیلی دیپلم ( بدون در نظر گرفتن رشته تحصیلی و معدل) مد نظر بوده و همچنین متقاضیان میبایست مدرکی دال بر طی دوره فنی و حرفه ای یا فعالیت عملی در تخصص مورد نیاز را (پیش از صدور کارت شرکت در آزمون ورودی) ارائه نمایند.

*با توجه به طول دوره آموزش درجه داری پیمانی (حدود ۲ سال) و دوره دانشگاه افسری (۴ سال) که به صورت شبانه روزی و آموزش مربوطه نیازمند تمرکز حداکثری است، صرفاً از نفرات مجرد جهت شرکت در آزمون ، ثبت نام به عمل می آید .

*شرط سن و معدل به طور معمول برابر مندرجات بالا بوده ، لکن تابع آخرین اطلاعیه ابلاغی از سوی ستاد نداجا می باشد . هرچند این دو شرط برای خانواده های محترم شهدا و ایثارگران از کار افتاده کلی(شهیدان زنده) منظور نمی‌گردد و ایشان از شرط سن و معدل معافند.

*حداقل بلندای قامت جهت شرکت در آزمون استخدام ۱۶۵cm و حداکثر نمرهء مجازِ عینک ۲ می‌باشد(حداقل دید چشم غیرمسلح ۸ از ۱۰)

شرایط عمومی

الف) متدین به دین مبین اسلام (التزام عملی به فرایض دینی و آگاهی از احکام شرعی در حد نیاز به همراه  روان خوانی قرآن کریم).

ب) تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران .

پ) ایمان به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی و آمادگی فداکاری در راه تحقق اهداف آن.

ت) عدم محکومیت ناشی از اقدام علیه انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران و عدم محکومیت به محرومیت از خدمات دولتی.

ث) عدم عضویت یا وابستگی به احزاب و گروه های سیاسی و عدم سابقه عضویت یا وابستگی به احزاب و گروههای سیاسی غیرقانونی و یا الحادی .

ج) عدم معروفیت به فساد اخلاقی و عدم اعتیاد به مواد مخدر و نداشتن سوء پیشینه کیفری برابر اعلام مراجع ذیصلاح.

چ) داشتن سلامت روانی و جسمانی برابر تاییدیه اداره بهداشت و درمان نیروی دریایی. وجود هرگونه خالکوبی، تتو و آثار جراحت ناشی از اصابت چاقو و همچنین اعمال جراحی وسیع، منجر به از دست دادن شرایط ادامه حضور در فرآیند گزینش و استخدام خواهد بود.

ح) انجامِ اعمال جراحی(نصب موقت پلاتین، لیزیک چشم، فتق و…) مانعِ شرکت در آزمون استخدام نمی‌باشد به شرطی که اول: منجر به بهبود وضعیت سلامت داوطلب تا میزان مورد نظر باشد، دوم: به شکلی گسترده صورت نپذیرفته باشد و سوم: مدارک پزشکی مربوطه از بیمارستان دریافت و پس از تاییدِ محلِ ثبت نام، توسط داوطلب در مرحله معاینات پزشکی ارائه گردد.

خ) داوطلبان می توانند برای کسب امتیاز بیشتر در فرآیند گزینش، پس از ثبت نام اولیه، با دانلود، چاپ و تکمیل فرم عضویابی زیر، ضمن گرفتن تاییدیه(در قسمت معرّف) از یکی از اعضای شاغل یا بازنشسته معتبرِ نیروهای نظامی و انتظامی، آن را به همراه یک قطعه عکس، به نزدیکترین دفتر نمایندگی تحویل نمایند .

دانلود فایل عضویابی استان یزد ( قابل چاپ – PDF )

دانلود فایل عضویابی سایر استان ها

د) استخدام افراد جهتِ مرتفع نمودن نیازِ اقتصادی آنان نبوده و براساس نیاز سازمان صورت می پذیرد.

ذ) داوطلبانِ پذیرفته شده در ارتش می‌بایست جهت رزمندگی، از انگیزهء خدمت، روحیه ایثار و فداکاری و آمادگی لازم برای انجام ماموریت در هر جایی برابر مأموریت ارتش برخوردار باشند.

ر) پذیرفته شدگان نهایی، موظفند در صورت داشتن کارت پایان خدمت و یا گذرنامه، آن را در زمان تکمیلِ مدارک جهت صدور کد حقوقی (فرم‌های ۱۲گانه و…) به مدیریت گزینش و استخدام نداجا تحویل دهند.

بستن منو