.

سه شنبه, ۸ فروردین , ۱۴۰۲

راه شما جوانان نیروی دریایی، راهی پر افتخار است.
                                   حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

پایگاه دریایی بوشهر در گذشته دومین منطقه بزرگ نیروی دریایی ارتش بوده که از نظر زیرساخت ها و تجهیزات از مهمترین مناطق نیروی دریایی ارتش به حساب می آید . البته با ایجاد منطقه دوم دریایی ولایت در بندر جاسک، عمده نیروهای عملیاتی این منطقه به بندرجاسک اعزام شده و نهایتاً از عنوان منطقه به پایگاه تنزل یافت . البته این پایگاه همچنان با داشتن زیرساخت های لازم، محلی جهت پشتیبانی از یگان های عملیاتی منطقه دوم ولایت نداجا بوده و علاوه بر آن جهت آموزش های تکمیلی افسران نیز توسعه یافته است .

فرماندهی مرکز آموزش تکمیلی افسری که به اختصار با نام “ماتا” شناخته می‌شود همان گونه که از نامش نیز پیداست مرکز آموزش تخصصی جهت تربیت و آموزش افسران فارغ التحصیل دانشگاه ها بوده که محل استقرار آن در استان و شهرستان بوشهر بوده و مردم منطقه آن را با عنوان پایگاه دریایی بوشهر می شناسند.

در این فرماندهی، جهت آموزش های تکمیلی و ارتقاء سطح علمی و تجربه افسران جزء نیروی دریایی دو دوره آموزشی طراحی و اجرا می شود . این دوره ها عبارتند از دوره مقدماتی رسته ای جهت فارغ التحصیلان جدید دانشگاه افسری امام خمینی(ره) بعنوان دوره اول و دوره عالی رسته ای جهت افسران جزء باتجربه ای که در آینده واجد شرایط نیل به ترفیع ناخداسومی می باشند بعنوان دوره دوم.

استفاده از اساتید برتر علمی، افسران ارشد کارآزموده و صاحبان تجربه های ارزشمند در آموزش های پیشرفته تئوری و عملی، همچنین بهره برداری و انتقال تجربه فی‌مابین دانش پژوهان از موارد قابل ذکری است که با تلاقی علم، تجربه و اطلاعات، موجب تحول دانش شرکت کنندگان دوره های مذکور نسبت به قبل از شروع دوره ها می گردد.

برابر بررسی بعمل آمده توسط سایت راه افتخار، شماره های تماس مرکز تلفن فرماندهی پایگاه دریایی بوشهر ۰۷۷۳۳۴۴۴۲۱۲ الی ۱۹ بوده و جهت برقراری ارتباط تلفنی با هریک از یگان های آن فرماندهی باید ابتدا با مرکز مخابرات تماس گرفته و سپس از آن طریق به واحد مورد نظر متصل شد. همچنین شماره دفتر استخدام این پایگاه ۰۷۷۴۲۵۲۴۰۳۳ داخلی ۳۰۳۶ میباشد.

به علاوه، آدرس پستی این پایگاه جهت ارسال مکاتبات اداری و یا بسته (به منظور تحویل به عضو خانواده تان که در آن پایگاه مشغول بخدمت می باشد) عبارت است از : “استان بوشهر. شهرستان بوشهر. بلوار شهدای نیروی دریایی. پایگاه دریایی بوشهر. کد پستی: ۷۵۱۸۶۳۳۱۱۳ “

شایان ذکر است برابر آخرین تغییرات ابلاغی ستاد نداجا، در حال حاضر فرماندهی این منطقه بر عهده امیر دریاداردوم احسان نصیری می‌باشد.


کلمات کلیدی : فرماندهی پایگاه دریایی بوشهر,نیروی دریایی بوشهر,مرکز آموزش تکمیلی افسری,ماتا,مرکز آموزش افسری,آموزش تکمیلی افسری,شماره تماس پایگاه بوشهر,آدرس پایگاه دریایی بوشهر,دریاداردوم احسان نصیری

بستن منو