.

یکشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۴۰۲

راه شما جوانان نیروی دریایی، راهی پر افتخار است.
                                   حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن منطقه-سوم-نبوت-کنارک-1024x926.png است

منطقه سوم دریایی نبوت به عنوان یک منطقه امنیتی در شهرستان کنارک در جنوب استان سیستان و بلوچستان، در حاشیه سواحل مکران و مجاورت خلیج چابهار استقرار یافته است.

پیش از وقوع انقلاب اسلامی، طی توافقنامه ای که بین دولت‌های ایران و آمریکا منعقد گردید مقرر شد در این منطقه بزرگترین پایگاه دریایی جهان در زمان خود احداث گردد و طرف آمریکایی کلیه حقوق خود در زمینه ساخت و تجهیز آن را دریافت نمود. اما با وقوع انقلاب ۵۷، طرف آمریکایی با بهانه های واهی و بدون انجام تعهدات خود، خاک ایران را ترک و اموال مورد معامله را به نفع خود مصادره نمود.

در دهه ٨٠ و ٩٠ شمسی با توجه به تأکید فرماندهی کل قوا بر سواحل مکران و توسعه آن، مأموریت توسعه این منطقه بر عهده نیروی دریایی و علی الخصوص فرماندهی مناطق دوم ولایت و سوم نبوت گذاشته شده است.

این پایگاه طی سال های اخیر توسعه فراوانی یافته و در توسعه سواحل جنوبی سیستان و بلوچستان نیز تأثیر به سزایی داشته است.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن photo_2019-11-14_09-38-41-1024x704.jpg است

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن photo_2019-11-14_09-43-39-1024x647.jpg است

برابر بررسی سایت راه افتخار، جهت تماس با هریک از یگان ها و دوایر منطقه سوم نداجا بایستی ضمن دانستن شماره داخلی ۴رقمی آن قسمت، با شماره مرکز تلفن پایگاه به شماره ٠۵۴٣۵٣٨۶٣٠١ الی ٨ تماس گرفت . یا اینکه رقم ٠۵۴٣١٢۴ را به ابتدای شماره داخلی افزوده تا تبدیل به شماره شهری شده و امکان برقراری تماس از طریق خطوط شهری و تلفن همراه مهیا گردد. همچنین شماره تلفن ۰۵۴۳۱۲۴۲۰۰۶ جهت ارتباط با دفتر استخدام این پایگاه  می‌باشد.

به علاوه، آدرس پستی این فرماندهی جهت ارسال مکاتبات اداری و یا بسته (به منظور تحویل به عضو خانواده تان که در آن منطقه مشغول بخدمت می باشد) عبارت است از : “استان سیستان و بلوچستان. بندر کنارک. میدان هفتم آذر. منطقه سوم نبوت نداجا. کد پستی: ۹۹۸۱۶۳۳۱۳۹ “

شایان ذکر است برابر آخرین تغییرات ابلاغی ستاد نداجا، در حال حاضر فرماندهی این منطقه بر عهده امیر دریاداردوم مصطفی تاج الدینی می‌باشد.


کلمات کلیدی : منطقه سوم دریایی نبوت,امیر دریاداردوم مصطفی تاج الدینی,نیروی دریایی کنارک,اطلاعات منطقه سوم دریایی,شماره نیروی دریایی کنارک,تلفن نیروی دریایی کنارک,آدرس نیروی دریایی کنارک,نداجا کنارک

بستن منو