.

پنج شنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۹

راه شما جوانان نیروی دریایی، راهی پر افتخار است.
                                   حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن منطقه-سوم-نبوت-کنارک-1024x926.png است

منطقه سوم دریایی نبوت به عنوان یک منطقه امنیتی در شهرستان کنارک در جنوب استان سیستان و بلوچستان، در حاشیه سواحل مکران و مجاورت خلیج چابهار استقرار یافته است.

پیش از وقوع انقلاب اسلامی، طی توافقنامه ای که بین دولت‌های ایران و آمریکا منعقد گردید مقرر شد در این منطقه بزرگترین پایگاه دریایی جهان در زمان خود احداث گردد و طرف آمریکایی کلیه حقوق خود در زمینه ساخت و تجهیز آن را دریافت نمود. اما با وقوع انقلاب ۵۷، طرف آمریکایی با بهانه های واهی و بدون انجام تعهدات خود، خاک ایران را ترک و اموال مورد معامله را به نفع خود مصادره نمود.

در دهه ٨٠ و ٩٠ شمسی با توجه به تأکید فرماندهی کل قوا بر سواحل مکران و توسعه آن، مأموریت توسعه این منطقه بر عهده نیروی دریایی و علی الخصوص فرماندهی مناطق دوم ولایت و سوم نبوت گذاشته شده است.

این پایگاه طی سال های اخیر توسعه فراوانی یافته و در توسعه سواحل جنوبی سیستان و بلوچستان نیز تأثیر به سزایی داشته است.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن photo_2019-11-14_09-38-41-1024x704.jpg است

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن photo_2019-11-14_09-43-39-1024x647.jpg است

برابر بررسی سایت راه افتخار، جهت تماس با هریک از یگان ها و دوایر منطقه سوم نداجا بایستی ضمن دانستن شماره داخلی ۴رقمی آن قسمت، با شماره مرکز تلفن پایگاه به شماره ٠۵۴٣۵٣٨۶٣٠١ الی ٨ تماس گرفت . یا اینکه رقم ٠۵۴٣١٢۴ را به ابتدای شماره داخلی افزوده تا تبدیل به شماره شهری شده و امکان برقراری تماس از طریق خطوط شهری و تلفن همراه مهیا گردد. همچنین شماره تلفن ۰۵۴۳۱۲۴۲۰۰۶ جهت ارتباط با دفتر استخدام این پایگاه  می‌باشد.

شایان ذکر است برابر آخرین تغییرات ابلاغی ستاد نداجا، در حال حاضر فرماندهی این منطقه بر عهده امیر دریاداردوم مصطفی تاج الدینی می‌باشد.


کلمات کلیدی : منطقه سوم دریایی نبوت,امیر دریاداردوم مصطفی تاج الدینی,نیروی دریایی کنارک,اطلاعات منطقه سوم دریایی,شماره نیروی دریایی کنارک,تلفن نیروی دریایی کنارک,آدرس نیروی دریایی کنارک,نداجا کنارک

بستن منو