.

یکشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۴۰۲

راه شما جوانان نیروی دریایی، راهی پر افتخار است.
                                   حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن پایگاه-دریایی-خرمشهر-1024x926.png است

پایگاه دریایی شهدای تکاور نداجا، در جنوب غربی کشور و استان خوزستان، در نزدیکی آبادان، در مجاورت اروند رود و مرز بین المللی ایران با عراق، در خرمشهر همیشه قهرمان استقرار یافته است.

این پایگاه در ابتدای ایجاد نیروی دریایی نوین ایران(در دوره پهلوی)، در بندر ماهشهر مستقر بوده و به عنوان منطقه سوم نیروی دریایی شناخته می‌شده، که با توجه به رخداد جنگ تحمیلی و اهمیت منطقه خرمشهر، به آن منطقه جغرافیایی انتقال یافته است . سپس با توجه به اهمیت سواحل مکران و لزوم توسعه جنوب شرق کشور، از منطقه دریایی(سطحی معادل لشکر در نیروی زمینی) به پایگاه دریایی(سطحی معادل تیپ در نیروی زمینی) تنزل یافته، لکن با توجه به اهمیت استراتژیک، همچنان به صورت مستقل از سایر فرماندهی مناطق نیروی دریایی و تحت نظارت مستقیم امیرفرماندهی نداجا فعالیت می‌نماید.

مأموریت اصلی این فرماندهی، حفاظت و حراست از تمامیت ارضی کشورمان در محدوده مرزهای بین المللی با کشور عراق و همچنین نظارت بر ترددها و هرگونه تحرکات دریایی محدودهء اروندرود و نوار ساحلی بنادر آبادان، امام خمینی، ماهشهر و… می‌باشد.

برابر بررسی سایت راه افتخار، جهت تماس با هریک از قسمت ها و دوایر فرماندهی پایگاه دریایی شهدای تکاور خرمشهر، می‌بایست شماره شهری آن یگان را در اختیار داشته باشید یا با شماره ٠۶١۵٣۵٣٠٧٠٢ (مرکز مخابرات این فرماندهی) تماس گرفته و از اپراتور بخواهید تا ارتباط شما را با هر یک از قسمت‌ها برقرار نماید . همچنین شماره ٠۶١۵٣۵٣١٨٣۵ به عنوان شماره مستقیم دفتر استخدام آن پایگاه دریایی درنظر گرفته شده است.

به علاوه، آدرس پستی این پایگاه جهت ارسال مکاتبات اداری و یا بسته (به منظور تحویل به عضو خانواده تان که در آن پایگاه مشغول بخدمت می باشد) عبارت است از : “استان خوزستان. شهرستان خرمشهر. فلکه کوی بهروز. پایگاه دریایی شهدای تکاور. کد پستی: ۶۴۱۹۹۳۶۳۶۸ “

شایان ذکر است برابر آخرین تغییرات ابلاغی ستاد نداجا، در حال حاضر فرماندهی پایگاه دریایی خرمشهر نداجا بر عهده امیر دریاداردوم مرتضی دَرخُوران می‌باشد.


کلمات کلیدی : پایگاه دریایی خرمشهر,پایگاه نیروی دریایی ارتش,امیر دریاداردوم مرتضی درخوران,پایگاه نیروی دریایی خرمشهر,نقشه پایگاه خرمشهر,آدرس پایگاه خرمشهر,تلفن پایگاه خرمشهر,نمایش اطلاعات پایگاه خرمشهر,پایگاه خرمشهر نداجا,پایگاه شهدای تکاور نداجا

بستن منو