.

پنج شنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۹

راه شما جوانان نیروی دریایی، راهی پر افتخار است.
                                   حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن پایگاه-دریایی-خرمشهر-1024x926.png است

پایگاه دریایی بندر خرمشهر نداجا، در جنوب غربی کشور و استان خوزستان، در مجاورت بندر آبادان استقرار یافته است. این پایگاه در زمان ایجاد نیروی دریایی نوین ایران(پیش از انقلاب اسلامی)، بعنوان منطقه سوم نداجا شناخته می‌شده که پس از توجه به اهمیت سواحل مکران و لزوم توسعه جنوب شرق کشور، هرچند که منطقه دریایی خرمشهر به پایگاه دریایی تنزل یافته، لکن با توجه به اهمیت استراتژیک، همچنان به صورت مستقل از فرماندهی سایر مناطق و تحت نظارت مستقیم امیرفرماندهی نداجا فعالیت می‌نماید.

مأموریت اصلی این فرماندهی، نظارت بر ترددها و هرگونه تحرکات دریایی محدودهء اروندرود و نوار ساحلی بنادر آبادان، امام خمینی، ماهشهر و… می‌باشد.

برابر بررسی سایت راه افتخار، جهت تماس با هریک از قسمت ها و دوایر فرماندهی پایگاه دریایی نداجا در خرمشهر، می‌بایست شماره شهری آن یگان را در اختیار داشته باشید یا با شماره ٠۶١۵٣۵٣٠٧٠٢ (مرکز مخابرات این فرماندهی) تماس گرفته و از اپراتور بخواهید تا ارتباط شما را با هر یک از قسمت‌ها برقرار نماید . همچنین شماره ٠۶١۵٣۵٣١٨٣۵ به عنوان شماره مستقیم دفتر استخدام آن پایگاه دریایی درنظر گرفته شده است.

شایان ذکر است برابر آخرین تغییرات ابلاغی ستاد نداجا، در حال حاضر فرماندهی پایگاه دریایی خرمشهر نداجا بر عهده امیر دریاداردوم مرتضی دَرخُوران می‌باشد.


کلمات کلیدی : پایگاه دریایی خرمشهر,پایگاه نیروی دریایی ارتش,امیر دریاداردوم مرتضی درخوران,پایگاه نیروی دریایی خرمشهر,نقشه پایگاه خرمشهر,نمایش اطلاعات پایگاه خرمشهر,پایگاه خرمشهر نداجا

بستن منو