.

شنبه, ۸ مهر , ۱۴۰۲

راه شما جوانان نیروی دریایی، راهی پر افتخار است.
                                   حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

دریادار خانزادی: ایران در حوزه ساخت و تولید تجهیزات دریایی بی‌نیاز شده است

دریادار خانزادی: ایران در حوزه ساخت و تولید تجهیزات دریایی بی‌نیاز شده است

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: دستاوردهای مهم استراتژیک در سال‌های اخیر، کشور را از بیگانگان در حوزه ساخت و تولید تجهیزات دریایی بی‌نیاز کرده است.

به گزارش پارس تودی، امیر دریادار «حسین خانزادی» فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آستانه ۳۱ مرداد “روز صنعت دفاعی” در بازدید از سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در شهر یزد اظهار داشت: مجموعه کارکنان صنایع دریایی وزارت دفاع مجموعه جوان، خوش فکر، خلاق و آینده‌داری هستند که قطعاً نقش خود را در رشد و بالندگی کشور در صنعت دریایی به خوبی ایفا کرده اند.

امیر خانزادی با اشاره به مفهوم “امنیت” به عنوان یک موضوع بسیار پیچیده و با اهمیت در همه کشورها گفت: وظیفه اصلی برقراری امنیت برای انجام مجموعه گسترده‌ای از فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی به عهده دولت هاست تا حدی که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) میفرمایند: “امنیت اگر نباشد تمامی دستاوردهای بشری دست‌نیافتنی است.”

تامین امنیت، دستاورد با ارزش انقلاب اسلامی

امیر خانزادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: به برکت انقلاب اسلامی بیش از چهار دهه است که ملت ما طعم امنیت را در بالاترین سطح آن چشیده اند و اگر نگاهی هرچند سطحی به اوضاع برخی از کشورهای همسایه و منطقه مانند سوریه، عراق، افغانستان و پاکستان داشته باشیم به خوبی می توانیم ارزش این مهم را دریابیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در ادامه با اشاره به ویژگی‌های منطقه ای غرب آسیا و اهمیت آن در سطح جهان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران برای دنیا از لحاظ موقعیت جغرافیایی و ژئوپلوتیکی اهمیت بسیاری دارد.

وی ادامه داد: ایران از لحاظ دسترسی به آب‌های آزاد موقعیت ویژه‌ای دارد و به همین دلیل منطقه غرب آسیا و ایران همواره مورد توجه استکبار جهانی بوده است و این در حالیست که قبل از انقلاب اسلامی دغدغه‌ای برای آن نداشتند زیرا تا پیش از آن ایران همواره تحت تسلط استکبار جهانی بود اما با پیروزی انقلاب اسلامی همه چیز فرو ریخت و آنها ایران را که یک جزیره ثبات برایشان بود از دست دادند.

دریادار خانزادی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص راهبردی بودن نیروی دریایی ارتش و اینکه باید نیروی دریایی در شأن انقلاب اسلامی ساخته شود، اظهار داشت: ساخت یک نیروی دریایی در تراز انقلاب اسلامی ابعاد متعددی دارد، یکی از این ابعاد تولید تجهیزات است و در این خصوص فرمانده معظم کل قوا همواره بر تولید تجهیزات در داخل کشور تاکید داشتند و دارند.

وی تصریح کرد: بر همین اساس ساخت زیردریایی های کلاس غدیر آغاز شد و سال گذشته زیردریایی کلاس متوسط فاتح با مجموعه‌ای از توانمندی ها در مجموعه صنایع دریایی کشور و به ویژه مجموعه صنایع دریایی وزارت دفاع با هدایت و مدیریت امیر دریادار رستگاری و نیروهای ارزشی و کارکنان جوان و آینده‌دار این سازمان رخ داد.

دستاوردهای صنایع دریایی راهبردی و بازدارنده است

وی دستاوردهای استراتژیک و ویژه صنایع دریایی در سالهای اخیر را بسیار راهبردی و بازدارنده دانست و گفت: در بازدید امروز از این مجموعه شاهد پیشرفت های بسیاری بودیم که بیش از تصور ما بود و ما را با یک چهره جدید و توانایی‌های بالایی از مجموعه صنعت دریایی کشور آشنا کرد که این توانمندی ها کشور را از بیگانگان در حوزه ساخت و تولید تجهیزات دریایی بی‌نیاز کرده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در پایان خاطر نشان کرد: مجموعه تسلیحاتی که در مجموعه سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تولید می شود، توانمندی نیروی دریایی را دوچندان کرده و همگان به این رشد و بالندگی اذعان دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

بستن منو