.

پنج شنبه, ۱۶ تیر , ۱۴۰۱

راه شما جوانان نیروی دریایی، راهی پر افتخار است.
                                   حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

روایت علی میری از بازی هفت سنگ تا نایب قهرمانی جهان

روایت علی میری از بازی هفت سنگ تا نایب قهرمانی جهان

علی میری وزنه بردار تیم ملی در «سلام صبح بخیر» حاضر شد و گفت:«قبل از مسابقات آسیایی ساکم را برداشتم و سه ماه خانه نرفتم و کسانی که چشم دیدن موفقیت هایم را ندارند به من انگیزه می دهند.»

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سعید اکبری امروز در برنامه سلام صبح بخیر میزبان علی میری نائب قهرمان وزنه برداری جهان برای گفتگو درباره مدال نقره او در مسابقات جهانی تایلند بود.
میری در ابتدا گفت: تمرینات خوبی داشتم اما قبل از اعزام به مسابقات دچار آسیب دیدگی جزئی شدم اما خداراشکر به تمرین برگشتم و با پشتکار و برنامه ریزی مربی توانستم مزد زحمات چندین ساله خودم و کسانی را که برایم زحمت کشیدند بگیرم.
وی افزود: قبل از بازی های آسیایی بنده از ناحیه مچ دچار آسیب دیدگی شدم و نمی توانستم حتی میله خالی بلند کنم. خیلی ها مرا مهره سوخته می دانستند ولی من انگیزه داشتم که دوباره برگردم.
میری ادامه داد: وسایلم را برداشتم و به خوابگاهی در شهر خودم در ارومیه رفتم. سه ماه خانه نرفتم و روزی ۴ وعده مداوم تمرین کردم و خداراشکر که فیزیوتراپی هم نرفتم و مچ دستم خود به خود خوب شد. توانستم در مسابقه کشوری وزنه نسبتا سنگین بلند کنم و دوباره به اردوی تیم ملی دعوت شوم. بعد از آن روحیه ام بیشتر شد و بعد از یک سال و نیم دوری از اردو توانستم در مسابقات آسیایی وزنه خوبی بزنم و اعتماد سرمربی عزیزمان را برای مسابقات جهانی جلب کنم.
نائب قهرمان وزنه برداری جهان یادآور شد: قرار بود یک سال دیگر برای بازی های آسیایی ۲۰۲۲ به دسته ۹۶ بروم اما چون وزنم با قدم نمی خورد و تمرینات وزنه برداری هم خیلی پرفشار و آسیب دیدگی بالا است قرار شد زودتر وزنم را بالا ببرم و نیم نگاهی هم به المپیک دارم تا وزنه های خوبی بلند کنم. اگر کادر فنی به من اجازه بدهند که در مسابقات پیش رو شرکت کنم و سهمیه بگیرم، دوست دارم در المپیک هم باشم.
وی درباره تغییر وزن خود به وزنی که چهره های دیگری هم در آن حضور دارند، توضیح داد: درست است که اسطوره های وزنه برداری از جمله کیانوش رستمی و سهراب مرادی در این وزن هستند. آقا سهراب را خیلی دوست دارم آقای رستمی هم از بزرگان وزنه برداری است و دوست دارم از تجربیات این دو عزیز استفاده کنم و در این وزن، وزنه های خوبی ثبت کنم.
میری درباره مسابقات پیش رو گفت: باید ۶ مسابقه آزمایش دوپینگ بدهیم، ۴ تا را وزنه بزنیم و دو تا را وزن کشی کنیم. من دو مسابقه را در دسته ۸۶ کیلو دادم و باید دو مسابقه را در دسته ۹۶ کیلو بدهم و امتیاز کافی را برای المپیک برای خودم جمع کنم. دو مسابقه بعدی هم می توانم وزنه نزنم و فقط وزن کشی کنم.
این وزنه بردار ادامه داد: برای مسابقات آسیایی ۴ ماه پشت هم در اردو بودیم، بعد ۲۰ روز مرخصی داشتیم که البته باز هم داشتیم تمرین می کردیم، سپس دوباره ۴ ماه به اردو رفتیم. هر ورزشکاری دوست دارد بهترین مدال را کسب کند و ما هم زندگی مان را در این ورزش گذاشتیم. من ۹ سال است تمام تلاشم را می کنم و هدفم مدال المپیک است و برای آن تلاش می کنم.
وی درباره پلی استیشن بازی کردن در تمرینات گفت: در اردو به جز تمرین پلی استیشن هم بازی می کنیم. با علی آقا داودی در اتاق بیرانوند دور هم جمع می شدیم، بازی می کردیم و می خندیدیم و روزهای خوبی داشتیم. البته آنها بازی دیگری دوست داشتند و ما می خواستیم فوتبال بازی کنیم اما آنها زورشان بیشتر بود!
میری در خصوص افت وزنه برداری و کاهش سهمیه المپیک ۲۰۲۰، تصریح کرد: وزنه برداری افت نکرده است و بچه های جوانی داریم که وزنه های خوبی خواهند زد و مدالهای خوبی خواهند گرفت. آقای داودی و خود من هم جوان هستیم و تا ۵، ۶ سال دیگر در اوج هستیم بعد هم خدا بزرگ است. سهمیه هم به علت آزمایش دوپینگ مثبت دو تا شد و قوانینی هست که هرچقدر آزمایش دوپینگ بیشتر باشد سهمیه کمتر می شود.
این ورزشکار درباره تجربه کردن رشته های مختلف گفت: از کودکی والیبال بازی می کردم اما قبل اینکه به وزنه برداری بیایم سمت رشته های فوتبال و کشتی رفتم، در خانه چیزهای سنگین بلند می کردم و گفتند در وزنه برداری شانست را امتحان کن. به من گفتند استعداد کافی برای قهرمان شدن را داری. اول سخت بود اما رفته رفته که رکوردهایم بالا رفت انگیزه ام بیشتر شد و ملی پوش شدم.
وی در خصوص حواشی اهدای یک خانه به سهراب مرادی و سپس پس گرفتن خانه از او، تاکید کرد: بعد از المپیک به او خانه ای دادند و بعد گفته اند این را تحویل بده و اصلا خانه سند ندارد. خیلی کارشان زشت است و امیدوارم این کارها تکرار نشود. من هم که از مسابقه برگشتم استاندار به خانه مان آمدند و قرار شد یک واحد آپارتمان به من بدهند.

میری درباره دوران سخت تمرین تنهایی اش گفت: سه ماه خودم را حبس کرده بودم، البته با خانواده ارتباط داشتم اما در خوابگاهی می ماندم که آخر استادیوم بغل زمین چمن بود و شب که می شد هیچ جا را نمی دیدی و اصلا نگهبان هم نداشت. من شبها به تمرین می رفتم و خدارا هزار مرتبه شکر که آقای رضایی حامی ام بودند و مرا کمک و راهنمایی کردند. البته او می گوید به من حامی نگو و بگو برادر بزرگتر.
این قهرمان وزنه برداری در پاسخ به اینکه آیا کسانی هستند که از موفقیت های تو ناراحت شوند، تصریح کرد: بله صد در صد هستند؛ قبلا هم بوده اند و حالا هم هستند. دستشان درد نکند که هستند و به من انگیزه بیشتر می دهند.
وی در پاسخ به سوال نظرسنجی برنامه درباره بهترین بازی دوران کودکی گفت: بچگی وسطی و هفت سنگ بیشتر بازی می کردم. در روستاها و سطح شهر سالنهای زیادی هست و فقط در شهر ارومیه ۲۰۰، ۳۰۰ تور والیبال می توانید ببینید.
میری در پایان گفت: سعید معروف را خیلی دوست دارم او با هیچ کس کاری ندارد و سرش به کار خودش است و از او یاد می گیرم.
۲۵۶ ۲۵۱

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

بستن منو