.

یکشنبه, ۹ مهر , ۱۴۰۲

راه شما جوانان نیروی دریایی، راهی پر افتخار است.
                                   حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

نشان رسمی نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران

نشان رسمی نیروی دریایی راهبردی آجا

Seal of the Islamic Republic of Iran Navy.svg

لوگو یا نشان رسمی، علامتی است که هر مجموعهء مستقل جهت معرفی خود از آن بهره برده، اعضای آن با نصب این لوگو ماهیت خود را نشان داده و معرف مجموعه ای است که در آن فعالیت می‌کنند . معمولاً در طراحی نشان از علائم و نمادهایی استفاده می‌شود که تا حدود زیادی معرف آن سازمان باشد.

نیروی دریایی راهبردی ارتش نیز از این قاعده مستثنی نبوده و با طراحی و ارائهء نشان فوق، بصورت رسمی اعضای خود را تعیین و به جامعهء هدف معرفی می نماید.

در این نشان از نمادهایی همچون موجِ آبی رنگ (نشان دهندهء تلاطم دریا)، لنگر (نمایانگر توقف در میان دریا، صلابت و استقامت در برابر قدرت امواج)، طنابی گرداگرد نشان نیروی دریایی(نمادی از تسلط، توانایی کنترل و مهار قدرت دریایی)، با مرکزیت الله (معرف یک مجموعهء مسلمان) و با نمایش پرچمی مدور در اطراف الله (نشان دهنده وابستگی مجموعه به کشور عزیزمان ایران) استفاده شده که در بالای آن نام مجموعه به وضوح درج شده و با استفاده از ترکیب رنگ طلایی در زمینه سیاه، نشان دهنده این موضوع است که نیروی دریایی با تمام مشخصهء فوق، همچون طلا در دل سیاهی دریاها می درخشد.

این نشان بر روی پرچم نداجا خودنمایی کرده و کارکنان نیروی دریایی ارتش در پوشش نظامی خود از این نشان یا مشتقات آن(نشان یگان تخصصی دریایی خود) استفاده نموده و ماهیت ایشان با همین لوگو شناخته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

بستن منو