.

یکشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۴۰۲

راه شما جوانان نیروی دریایی، راهی پر افتخار است.
                                   حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

فرمانده نیروی دریایی ‌ارتش: آمریکایی‌ها تأثیری در امنیت خلیج فارس ندارند/ کشتی‌های آنها در بنادر پهلو گرفته‌اند

‌فرمانده نیروی دریایی ‌ارتش: آمریکایی‌ها تاثیری در امنیت خلیج فارس ندارند / کشتی‌های آنها در بنادر پهلو گرفته‌اند + فیلم

امیر دریادار حسین خانزادی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار تسنیم در بندرعباس با تأکید بر اینکه دریاهای تحت حاکمیت ایران از امنیت کامل برخوردارند، گفت: در دوران انقلاب قدرت ایران تحکیم یافته است و شاهد ناامنی در این دریاها نبوده‌ایم.

وی افزود: نیروهای کشورهای دیگری که در این منطقه حضور یافته‌اند به‌دنبال تأمین منافع نامشروع خود هستند و حضور و حرکتشان در این دریاها نمایشی و فریبکارانه و با ادعای نا‌امنی منطقه است، در حالی که هیچ ناامنی‌ای را در این منطقه شاهد نیستیم.

فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی گفت: این کشورها به‌محض آنکه به منطقه ورود می‌کنند با خود ناامنی می‌آورند، آمریکایی‌ها با حضور خود در منطقه چنین القا می‌کنند که افزایش قدرت ایران برای سایر کشورها تهدید محسوب می‌شود. آنها به‌نوعی ترسوها و آنهایی را که احساس نامشروع بودن می‌کنند، می ترسانند و به این وسیله آنها را می‌دوشند و سرمایه‌های منطقه را تاراج می‌کنند.

وی تصریح کرد: البته در زمان حاضر ملت‌های منطقه و جهان کاملاً هوشیار و بیدارند و به‌هیچ عنوان فریب اقدامات آمریکایی‌ها را نمی‌خورند، مثلاً ائتلاف مورد تأکید آمریکا نه تنها شکل نگرفت، که موجب متفرق شدن کشورها شد.

امیر دریادار خانزادی با اظهار اینکه انگلیسی‌ها در آب‌های خارج از تنگه هرمز حضور دارند و آمریکایی‌ها نیز نمایش حضور می‌دهند و عملاً در بنادر پهلو گرفته‌اند، تأکید کرد: اینها هیچ تأثیری روی دریاها ندارند و این به معنای امن بودن دریاهاست.

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

بستن منو