.

یکشنبه, ۹ مهر , ۱۴۰۲

راه شما جوانان نیروی دریایی، راهی پر افتخار است.
                                   حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

دریادار خانزادی با فرمانده نیروی دریایی قطر دیدار کرد

باشگاه خبرنگاران/ فرمانده نیروی دریایی ارتش با حضور در ستاد فرماندهی نیروی دریایی قطر با فرمانده این نیرو دیدار و گفتگو کرد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران پس از دیدار با فرمانده و مقامات نظامی ارتش کشور پاکستان؛ شامگاه دیروز با حضور در دوحه کشور قطر با فرمانده نیروی دریایی ارتش آن کشور دیدار و گفتگو کرد.
دریادار حسین خانزادی با اشاره به ریاست نیروی دریایی ایران در اجلاس فرماندهان نیرو‌های دریایی حاشیه اقیانوس هند (آیونز)، گفت: نیروی دریایی ایران از نیروی دریایی قطر بعنوان ناظر در رزمایش آیونز که قرار است تا پایان سال در شمال اقیانوس هند برگزار شود دعوت بعمل می‌آورد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با تاکید بر این موضوع که نیروی دریایی ایران و عمان بصورت سالانه و مشترک و یکبار در میان تمرین دریایی مرکب امداد و نجات برگزار می کنند، خاطر نشان کرد: از اهداف برگزاری این تمرینات مشترک ارتقای سطح یکپارچگی و تحرک نیروی دریایی ۲ کشور و افزایش سطح امنیت مرز‌های مشترک آبی و ارتقاء هماهنگی و تبادل تجربه است که از نیروی دریایی کشور قطر بعنوان یک کشور دوست و همسایه جهت حضور در تمرینات دریایی نیز دعوت به عمل می‌آید.
فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران از همکاری‌های آموزشی در زمینه تبادل افسران در رده دافوس بین دو نیروی دریایی تاکید کرد و افزود: با توجه به ظرفیت‌های آموزشی در سطوح بالا در ایران؛ افسران نیروی دریایی قطر در راستای ارتقا سطح آموزش و تعامل و تبادل تجربیات می‌توانند از این ظرفیت استفاده نمایند.

فرمانده نیروی دریایی قطر نیز با استقبال از حضور ناوگرو‌های این کشور در بنادر ایرانی و بلعکس از تعامل و تبادل تجربیات آموزشی تاکید کرد.

بر اساس این گزارش تجدید تفاهم نامه بین دو نیروی دریایی ایران و قطر از دیگر محور‌های این گفتگو بود.

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

بستن منو