.

شنبه, ۸ مهر , ۱۴۰۲

راه شما جوانان نیروی دریایی، راهی پر افتخار است.
                                   حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

کشور فرانسه

کشور خروس‌ها، فرانسه یکی از جذاب‌ترین کشورها برای هر توریست است. این کشور سرشار از جاذبه گردشگری در غرب قاره اروپا واقع شده است. از نظر وسعت، در حال حاضر رتبه چهل و دوم کشورهای جهان را به خود اختصاص داده است.

پایتخت آن پاریس بوده و شهرهای مارسی، لیون، لیل، نیس و تولوز از مهمترین شهرهای آن پس از پایتخت می‌باشند. این کشور از شمال با کشورهای بلژیک و لوگزامبورگ، از جنوب با دریای مدیترانه و کشورهای آندورا و اسپانیا، از شرق با کشورهای آلمان، سوئیس و ایتالیا و نهایتاً از غرب با خلیج بیسکای و اقیانوس اطلس همسایه است.

به طور معمول از هر فردی درباره مقصد گردشگری مورد علاقه‌اش سوال کنید، فرانسه و ایتالیا را در سبد آرزوهای خود دارد. کمتر کسی است که تا به حال اسم برج ایفل، موزهء لوور و کاخ ورسای را نشنیده باشد .

واحد پول فرانسه نیز همچون سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، یورو می‌باشد، هرچند که ارز رایج در فرانسه تا پیش از آن، فرانک بوده است . رودخانه‌های رن، سن، لوار، میدی و… در این کشور در جریان می‌باشد . همچنین قله مون بلان با ارتفاعی کمی بیش از ۴٨٠٠ متر از سطح دریا، به عنوان مرتفع‌ترین نقطه از خاک فرانسه و در مرز مشترک این کشور با ایتالیا قرار دارد.

هرچند فرانسه در طول تاریخ تحت سیطره حکومت‌هایی همچون امپراتوری عثمانی، روم، بیزانس و… بوده اما به طور مستقل و با حاکمیت فرانسه، افتخار حضور امپراتوری قدرتمند همچون ناپلئون بناپارت را نیز دارد. در طول دوران حکمرانی ناپلئون، فرانسه به ابرقدرتی استعمارگر بدل شده و سرزمین‌های فراوانی را تحت سلطهء خود قرار داد.

این کشور از نظر گردشگری بسیار غنی است؛ وجود رودهای فراوان، مناظر زیبای رشته کوه آلپ، کاخ، موزه، گالری‌های متعدد از هنرمندان معروف، برج ایفل و… هر توریستی را مسحور جذابیت خود می‌کند.

سایت راه افتخار، در اینجا با ارائه تصاویر منتخب، به شرح مختصری از برخی دیدنی‌های کشور فرانسه می‌پردازد.


برج ایفل (Eiffel Tower)

بدون هیچ شکی باید برج ایفل پاریس را یکی از نمادهای فرانسه دانست؛ مکانی که به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب در فرانسه ساخته شد


جزیره کرس (Corsica)

نتیجه تصویری برای جزیره کرس

نتیجه تصویری برای جزیره کرس

جزیره کرس (Corsica) یکی از جزایر و مکان‌های دیدنی فرانسه است که چهارمین جزیره‌ بزرگ مدیترانه نیز شناخته می‎شود. این منطقه از آب و هوای معتدلی بهره‌مند است و به لطف ساحل زیبا و چشم‎انداز کوهستانی‌اش، مکانی جذاب برای گردشگران محسوب می‌شود.


مونت سنت میشل

نتیجه تصویری برای مونت سنت میشل

نتیجه تصویری برای مونت سنت میشل

نتیجه تصویری برای مونت سنت میشل

در قرن هشتم، جزیره‌ای در نرماندی فرانسه بنا شد که بعدها به مونت سنت مویشل معروف گردید. این جزیره، سرشار از جاذبه‌های گردشگری است و سالانه چند صد هزار نفر از آن دیدن می‌کنند.

چیزی که این جزیره را خاص می‌کند، ساختمان آن است که در بالای صومعه قرار دارد، در پایین فروشگاه‌ها وجود دارند و بعد از آن نیز ماهی‌گیران و کشاورزان مشغول به کار هستند. از این جزیره به عنوان یکی از نمادهای فرانسه یاد می‌شود که در آن، آمیزه‌ای از هنر و تاریخ را می‌توان یافت.


باغ ژیورنی

نتیجه تصویری برای باغ ژیورنی،

نتیجه تصویری برای باغ ژیورنی،

باغ ژیورنی، سالانه حدود نیم میلیون بازدید‌کننده دارد و در آن هر نوع گل و گیاهی یافت می‌شود.

موزه کلود مونه(نقاش فرانسوی) در ژیورنی در شمال این کشور قرار دارد. به پاس زحمات او، باغی برای او ساخته‌اند که الهام گرفته از نقاشی “نیلوفر آبی” اوست و دیدنش خالی از لطف نیست.


قلعه Sully-sur-Loire

قلعه Sully-sur-Loire

نتیجه تصویری برای قلعه Sully-sur-Loire

قلعه Sully-sur-Loire سالیان بسیاری است که در فرانسه ساخته شده است و به عنوان مکانی سلطنتی شناخته می‌شود؛ با این حال چند سالی می‌شود که مردم عادی نیز می‌توانند در آن حضور پیدا کنند.

از جذابیت‌های این قلعه که در دره لویر واقع شده است، ساختمان‌ها و طراحی بی‌نظیر بخش‌های مختلف آن است.


شهر انسی است

نتیجه تصویری برای شهر انسی است

نتیجه تصویری برای شهر انسی است

نتیجه تصویری برای شهر انسی است

شهر انسی است از مناطق وسیع آلپ که بیش از ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد. این شهر از زیباترین مناطق سیاحتی بوده و برای گردشگران بسیار مناسب است.


کورشول

نتیجه تصویری برای کورشول

نتیجه تصویری برای کورشول

کورشول یکی از معروف‌ترین پیست‌های اسکی فرانسه و بزرگترین پیست جهان، واقع در منطقه آلپ است. علاوه بر این‌که اسکی در این منطقه لذت‌بخش خواهد بود، نباید از وسعت بسیار آن که از اتصال هفت روستای فرانسه تشکیل می‌شود، گذشت!


کاخ ورسای

نتیجه تصویری برای کاخ ورسای در دوره لویی چهارم

نتیجه تصویری برای کاخ ورسای در دوره لویی چهارم

نتیجه تصویری برای کاخ ورسای در دوره لویی چهارم

نتیجه تصویری برای کاخ ورسای در دوره لویی چهارم

کاخ ورسای در دوره لویی چهاردم، در نزدیکی شهر پاریس احداث شده است و به عنوان بزرگترین کاخ سلطنتی جهان شناخته می‌شود.

این کاخ از چندین ساختمان زیبا، فضای باز فوق‌العاده، دریاچه مصنوعی، چندین آب‌نمای زیبا و چند تالار (از جمله تالار آینه) تشکیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

بستن منو