.

جمعه, ۱۹ خرداد , ۱۴۰۲

راه شما جوانان نیروی دریایی، راهی پر افتخار است.
                                   حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

کشور اندونزی

مجمع الجزایر اندونزی در جنوب شرقی قاره آسیا واقع شده است. این کشور استوایی، صاحب بیشترین تعداد جزیره در بین کشورهای دنیا می‌باشد که بزرگترین و مهم‌ترین جزایر آن، جزیره جاوه و جزیره سوماترا نام دارند. در حال حاضر رتبهء چهارم پرجمعیت‌ترین و رتبهء پانزدهم وسیع‌ترین کشورهای جهان را دارد.

پایتخت آن جاکارتا بوده و می‌توان شهرهای سورابایا، سمارانگ، باندونگ، مدان و پالمبانگ را مهمترین شهرهای آن پس از پایتخت دانست. همچنین تنگهء مالاگا که از تنگه‌های استراتژیک جهان است در مجاورت و حد فاصل این کشور با کشورهای مالزی و سنگاپور قرار دارد.

اندونزی از شمال با اقیانوس آرام و کشورهای فیلیپین، مالزی، سنگاپور و تایلند، از جنوب با دریاهای آرافورا و تیمور و به واسطه آن دو با کشور استرالیا، از شرق با کشور پاپوا گینه نو و از غرب با اقیانوس هند همسایه است.

واحد پول اندونزی، روپیه بوده و زبان رسمی آن، اندونزیایی می‌باشد. مهمترین رودهای جاری در آن کاپواس، دیگول و باریتو نام دارند. همچنین قلهء جایا با ارتفاعی حدود ۵٠٣٠ متر مرتفع‌ترین نقطهء این سرزمین بوده و آتشفشان لوکون، به عنوان فعال‌ترین آتشفشان جهان نیز در خاک اندونزی قرار دارد.

از نظر گردشگری،کشور اندونزی بسیار جذاب است. در این کشور شما فقط تصاویری را به صورت واقعی و از نزدیک خواهید دید که تا پیش از این تنها بر روی پوسترها مشاهده نموده‌اید. وجود معابد، جزایر و سواحل زیبا، جنگل‌های بارانی استوایی – که سرشار از حیات است – و کوه‌های آتشفشانی فعال، گزینه‌هایی است که می‌تواند منجر به جذب گردشگران به این کشور شود.

سایت راه افتخار، در اینجا با ارائه تصاویر منتخب، به شرح مختصری از برخی دیدنی‌های کشور اندونزی می‌پردازد.


تاناه لوت

تصاویر زیبایی که معمولاً در پوسترهای چسبیده به در و دیوار می‌بینید را این بار از نزدیک و به صورت غیرمجازی ببینید و درک کنید. معبدی زیبا در جنوب جزیره بالی و نزدیک شهر دنپاسار با چشم‌اندازی زیباتر از جنگل، صخره و ساحل دریا. اگر به این نقطه سفر کردید، سعی کنید خود را قبل از غروب آفتاب به اینجا برسانید چرا که زیباترین غروب خورشید را در کنار معبد تاناه لوت تجربه خواهید کرد.


پارک ملی گونانگ

جاهای دیدنی اندونزی, مکانهای تفریحی اندونزی,

جاهای دیدنی اندونزی, مکانهای تفریحی اندونزی,

این پارک که در ‏غرب جزیره جاوه قرار دارد ، دارای طبیعتی سرسبز و غنی همراه با دو کوه آتشفشان به نامهای ‏جیده و ‏پانگرانگو است که در قلب این پارک قرار گرفته‌اند . پارک گونانگ همچنین محل نگهداری گونه‌های مختلفی از ‏حیوانات وحشی محسوب می‌شود . از آنجایی که این محوطه زیبا و سرسبز برای پیاده‌روی و تماشای پرندگان و حیوانات گوناگون ‏ایجاد شده، معمولاً محلی جذاب برای بسیاری از توریست‌های علاقه‌مند به طبیعت و حیات‌وحش است . بومیان این ‏منطقه در دریاچه به ماهیگیری می‌پردازند که همین مساله صحنه‌های بدیعی را در سطح پارک ایجاد می‌کند . همچنین بد نیست بدانید که در صورت تمایل شما، امکان ‏این وجود دارد که شب را در این پارک بگذرانید. ‏


معبد اولوواتو

در اندونزی معابد هندویی فراوان بوده و فرهنگ این مردم بسیار شبیه هندوان است. به همین واسطه، تا پیش از استقلال و در زمانی که مستعمرهء هلند بود به آن هندِهلند می‌گفتند. در اینجا تصویری از یکی از معابد باستانی هندویی را با چشم‌اندازی زیبا از اقیانوس می‌بینید.


ویسروی بالی

جاهای دیدنی اندونزی, مکانهای تفریحی اندونزی,

جاهای دیدنی اندونزی, مکانهای تفریحی اندونزی,

این استراحتگاه که توسط یک خانواده استرالیایی اداره می‌شود محل مناسبی برای کسب آرامش است . با وجود ٢۵ ویلای لوکس، همراه با استخرهای خصوصی که در میان فضای سرسبز گرمسیری قرار گرفته، این امکان برای میهمانان وجود دارد تا ضمن استراحت در کنار استخر، هیچ مزاحمی نداشته و حریم خصوصی آنها کاملاً حفظ شود. ‏


بوروبودور

معبد آیین بودایی واقع در ماگلانگ جاوه مرکزی. این معبد، بزرگ‌ترین پرستشگاه و بنای تاریخی بودایی در جهان است . بنای آن در قرن هشتم تا نهم میلادی ساخته شد و به صورت مکعبی است با ساختار مُدَوّر و متمرکز به چهار نقطهٔ اصلی. بنای ساختمان مستحکم است و اندرونی ندارد و گرد یک تپهٔ طبیعی احداث شده است. همچنین ده تراس سنگی داشته و در وسط هر یک از آن‌ها پلکانی برای تردد تعبیه شده است. شش تراس پایینی طرحی مکعبی دارند و چهار تراس فوقانی مدور است. دیوارها با کنده‌کاریهایی نقش‌برجسته مزین شده که مربوط به داستان‌هایی دربارهٔ حیات زمین، بودا و تجسم‌های پیشین او قابل مشاهده است. تندیس‌های سنگی بودای نشسته نیز در هر تراس به چشم می‌خورد .


آتشفشان کاوا ایجن

جاهای دیدنی اندونزی, مکانهای تفریحی اندونزی,

جاهای دیدنی اندونزی, مکانهای تفریحی اندونزی,

منطقهء ایجن در شرق جزیره جاوه، دهانهء آتشفشانی وسیعی دارد که چند آتشفشان دیگر را در خود جای می‌دهد. یکی از آنها آتشفشان کاوا ایجن است که ‏از سولفور پر شده و زمانی که می‌سوزد آتشی آبی‌رنگ نمایان می‌شود. همچنین در یکی از این دهانه‌ها دریاچه‌ای زیبا قرار دارد که حضور در کنار آن بسیار لذت‌بخش خواهد بود . هر چند محیط اطراف این کوه ممکن است دوستانه به نظر نرسد و برخی آن را خطرناک بدانند، اما معمولاً تورهای ‏مختلفی برای تماشای این شعله‌های آتشفشان برگزار می‌شود تا بازدیدکنندگان بتوانند در امنیت بیشتری از این صحنه زیبا لذت ببرند . ‏ ‏ ‏‏ ‏


پناهگاه جنگلی میمون مقدس

یک منطقهء جنگلی بسیار زیبا در جزیره بالی اندونزی که در آن مجموعه ای از معابد جذاب با تعداد زیادی سردیس و تندیس میمون، فیل و اژدها و… قرار دارد.


آلیلا پارناما

جاهای دیدنی اندونزی, مکانهای تفریحی اندونزی,

جاهای دیدنی اندونزی, مکانهای تفریحی اندونزی,

کسانی که به کشتی سواری و سیاحت علاقه دارند آلیلا پارناما بهترین جاییست که می‌توانند از آن لذت ببرند. یک هتل لوکس و منحصر به فرد که در روی یک کشتی قرار داشته و اتاق‌های داخل آن، تمام ‏امکانات مورد نیاز را بعنوان هتل داراست . این کشتی کروز یک سفر ۶ روزه را به سمت جزیره ‏کومودو -با اژدهای معروفش- انجام می‌دهد که بازدید از آن و دریای زیبا و مرجان‌های اطرافش تجربه‌ای فوق‌العاده خواهد بود.


معبد اولون

معبدی زیبا و مطبق با سبک ساختاری بر آمده از معابد چینی که در کنار دریاچهء دانو براتان در قلب جزیره بالی قرار دارد. پرستشگاه،‏ دریاچه،‏ دلفین، آتشفشان، بامبو و تمام زیبایی‌هایی که ممکن است یک جا جمع شوند!


تراس های طبقاتی برنج تگالالانگ

جاهای دیدنی اندونزی, مکانهای تفریحی اندونزی,

جاهای دیدنی اندونزی, مکانهای تفریحی اندونزی,

این پدیده زیبای طبیعی در جزیره بالی قرار گرفته است. این منطقه خود به تنهایی مقصد بسیاری از گردشگران است و یکی از دلایل اصلی آن، ‏وجود این پدیده زیبای طبیعی می‌باشد . این زمین‌های برنج که به صورت طبقاتی و پلکانی شکل گرفته‌اند یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های این منطقه بوده که در کنار وجود معابد زیبا و درختان نخلِ بلندقامت و سرسبز، توریست‌ها را به سوی خود می‌کشاند . ‏عکاسان و نقاشان زیادی برای به تصویر کشیدن این صحنه زیبا و دیدنی به این منطقه سفر می‌کنند . ‏ ‏‏‏


دیدگاهتان را بنویسید

*

code

بستن منو