.

پنج شنبه, ۱۱ خرداد , ۱۴۰۲

راه شما جوانان نیروی دریایی، راهی پر افتخار است.
                                   حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

شروع مجدد مراحل استخدام دانشگاه‌های افسری ارتش

طبق ابلاغیهء صادره از سوی ستادآجا، مراحل استخدام دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران(نیروهای زمینی، هوایی، دریایی، پدافند و ساحفاجا) اعم از دانشگاه امام علی(ع)، دانشگاه شهید ستاری، دانشگاه امام خمینی(ره)، دانشگاه فارابی و… بعد از تعطیلات عیدسعید فطر ازسرگیری خواهدشد.
برابر بررسی سایت راه افتخار، جهت پذیرش در دوره کارشناسی سال٩٩ دانشگاه‌های افسری بمنظور استخدام در ارتش سرافراز کشورمان، ثبت نام اولیه از علاقمندان واجدشرایط بعمل آمده و در همین خصوص، آزمونی در دی‌ماه ٩٨ در سراسر کشور برگزار شد.
پس از آن، از اواسط بهمن ماه٩٨ و طبق برنامه زمان‌بندی اعلام شده، مراحل مصاحبه، معاینات پزشکی و تست مقاومت جسمانی برای افراد قبول شده در آزمون کتبی، آغاز و تا هفته دوم اسفند ادامه یافت. لکن به علت وقوع بیماری کرونا در سطح کشور و به منظور جلوگیری از شیوع بیش از پیش آن، انجام این مرحله از سنجش جهت سایر نفرات، موقتاً و تا اطلاع ثانوی متوقف گردید.
به تازگی ستادآجا ابلاغیه ای در این زمینه صادر نموده که طبق آن، سایر شرکت‌کنندگانِ آزمون کتبی که موفق به حضور در این مرحله نشده‌اند، می‌توانند با مراجعه به نشانی الکترونیکی استخدام آجا که در زیر بصورت میانبر جهت کاربران قرار داده شده، با وارد کردن کدملی و کدداوطلبی(مندرج در کارت حضور در جلسه آزمون) نسبت به کسب اطلاع از تاریخ جدید برنامه‌ریزی شده بمنظور انجام مصاحبه و معاینه برای خود اقدام نمایند.

جهت اطلاع از تاریخ انجام مصاحبه کلیک کنید

باید توجه داشت که این ابلاغیه به منزلهء ثبت نام مجدد جهت دانشگاه‌های افسری آجا نبوده و صرفاً جهت تکمیل فرآیند استخدام نیمه تمام نیمه دوم سال گذشته، بمنظور تأمین دانشجویان مقطع کارشناسی استخدامی سال ٩٩ می‌باشد.

شایان ذکر است مدیریت گزینش و استخدام آجا با توجه به وضعیت موجود، شرایط و مدارک مورد نیاز جهت شرکت در این مرحله از آزمون را به شرح ذیل اعلام نموده است :

**با توجه به شیوع بیماری COVID-19 پذیرش داوطلبان جهت انجام فرآیند گزینش، فقط منوط به استفاده از ماسک و دستکش می‌باشد**
مدارک مورد نیاز جهت ادامه فرآیند گزینش و استخدام:
۱- اصل شناسنامه عکس‌دار و کارت ملی و روگرفت از آن‌ها (شناسنامه ۵سری کامل از تمام صفحات و کارت ملی ۵برگ پشت و رو).
۲- ۱۵قطعه عکس۴×۳ (تمام رخ) پشت نویسی شده(عکس بدون روتوش باشد و پشت نویسی شامل نام و نام خانوادگی، کدملی و کدداوطلبی می‌باشد).
۳- ۵نسخه رو‌گرفت از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی پدر و مادر، برادر و خواهر و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها.(ناپدری و نامادری در وجود).
۴- داوطلب می‌بایست مشخصات کامل شناسنامه‌ای بستگان نسبی و سببی شامل پدر، مادر، خواهر، برادر، پدربزرگ‌ها، مادربزرگ‌ها، (ناپدری و نامادری در صورت وجود) را در یک برگ A4 یادداشت نموده و ارائه نماید.
۵-ارائه آدرس پستی و کروکی‌های محل سکونت از ۱۰ سال گذشته تاکنون.
۶- ارائه اصل گذرنامه داوطلب(درصورت صدور ازسوی اداره گذرنامه).
۷- اصل و ۲سری رو‌گرفت مدرک یا گواهی دیپلم متوسطه(الزامی است) و مدرک پیش دانشگاهی(جهت داوطلبان نظام قدیم) – (داوطلبان نظام جدید۳-۳-۳-۳ در صورت نداشتن مدرک دیپلم می‌بایست ضمن ارائه گواهی اشتغال به تحصیل، مدرک قبولی سال دوازدهم خود را با رعایت شرط حداقل معدل کل ۱۴ و حداکثر تا قبل از شروع دوره رزم مقدماتی مشترک، به نیرو و دانشگاه مربوطه ارائه نمایند. در غیر اینصورت، از لیست قبولی نهایی حذف می‌شوند)
(حداقل معدل کل و کتبی مجاز داوطلبان به ترتیب ۱۴ و ۱۰ می‌باشد. در صورتی که مدرک دیپلم داوطلب فاقد معدل کتبی باشد، می‌بایست ریزنمرات یا کارنامه با مهر اداره آموزش و پرورش ارائه شود).
۸- اصل مدرک نظام وظیفه به همراه ۲سری روگرفت (یکی از مدارک: اصل کارت پایان خدمت، اصل کارت معافیت رهبری/کفالت، دفترچه آماده به خدمت بدون داشتن مهر غیبت، گواهی اشتغال به خدمت، گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش‌آموزان و دانشجویان).
۹- لباس ورزشی و کفش ورزشی مناسب جهت انجام تست مقاومت جسمانی. ضمناً تست ورزشی در ۵ماده و شامل موارد زیر می باشد:

شنا روی دو دست در ۱۲۰ثانیه+ درازونشست در ۹۰ثانیه+ دو استقامت(۱۶۰۰متر)+ دو سرعت(۴در ۹متر، رفت وبرگشت)+ انعطاف پذیری به جلو

۱۰- پوشه روغنی یک برگ(داوطلبین نیروی زمینی پوشه زرد رنگ، داوطلبین نیروی پدافندهوایی پوشه سبز رنگ، داوطلبین نیروی هوایی پوشه قرمز رنگ، داوطلبین نیروی دریایی پوشه آبی رنگ)
۱۱- خودکار آبی.
۱۲- کارکنان پایور آجا یک برگ خلاصه وضعیت خدمتی عکس‌دار با مهر و امضاء ف‌.یگان عمده به همراه معرفی‏نامه از یگان و مجوز دایره اعزام به مدارس نیروی مربوطه بدون قیدوشرط به همراه داشته باشند
۱۳- هزینه معاینات پزشکی مبلغ ۷۰۰،۰۰۰ریال (معادل هفتادهزارتومان) می‌باشد . لذا داوطلبان بایستی مبلغ مذکور را به هنگام گزینش به همراه داشته باشند.(مبلغ فوق می‌بایست توسط داوطلبان نیروی هوایی به حساب شماره ۵۱۵۱۵۷۹۱۰۰۰۰۵ و توسط داوطلبان نیروی پدافندهوایی به حساب شماره ۵۱۵۱۵۷۹۰۹۱۰۰۵ نزد بانک سپه واریز شده و در روز مراجعه جهت شرکت در فرایند، اصل فیش واریزی خود را به‌همراه داشته باشند).
(داوطلبین نیروی زمینی و نیروی دریایی، می‌بایست جهت پرداخت مبلغ فوق، کارت بانکی همراه داشته تا در محل گزینش، نسبت به پرداخت هزینه مذکور اقدام نمایند).
***مبلغ واریزی غیر قابل استرداد می باشد***

داوطلب گرامی، قبل از وازیر هرگونه وجه، از صحت برخورداری از شرایط و مدارک موردنیاز، اطمینان حاصل فرمایید.

۱۴- داوطلبانی که در حال حاضر دانشجو هستند، می‌بایست ضمن عدم وجود هرگونه تعهد به سایر سازمان‌ها، در هنگام مراجعه، گواهی اشتغال به تحصیل ارائه نمایند.
۱۵- داوطلبانی که دانشجوی دارای تعهد به سایر سازمان‌ها(بورسیه) بوده و انصراف داده ‏اند، باید اصل نامه انصراف خود و اصل برگه تسویه حساب از دانشگاه مربوطه را که ممهور به مهر آن دانشگاه باشد، به همراه داشته باشند.
۱۶- فرزندان شهدا، جانبازان ازکارافتاده کلی و آزادگان از کارافتاده کلی از شروط معدل و حداکثر سن معاف می‌باشند.
۱۷- داوطلبانی که در هنگام ثبت نام با استفاده از شرایط(فرزند نظامی و ایثارگر، آزادگان از کارافتاده کلی، جانبازان از کارافتاده کلی،  دارندگان گواهی بسیج فعال و…) در شرط معدل آن‌ها ارفاق در نظر گرفته شده، باید در زمان مراجعه، مدارک سهمیه خود را به تاریخ روز(با ۲سری روگرفت)، به همراه سایر مدارک به نیرو و دانشگاه مربوطه ارائه دهند.
۱۸- داوطلبانِ دارای احکام قهرمانی در رشته های ورزشی، اصل مدرک مربوطه را به همراه داشته باشند.
۱۹- داوطلبانِ حافظ قرآن کریم، اصل احکام و مدارک مربوطه را به همراه داشته باشند.
۲۰- داوطلبانِ دارای مدارک ثبت اختراع و اکتشافات، اصل مدارک مربوطه را به همراه داشته باشند.
۲۱- داوطلبانِ فارغ التحصیل از مدارس تیزهوشان، معرفینامه از آموزش و پرورش به همراه داشته باشند.
۲۲- داوطلبانِ دارای مدارک المپیاد یا بنیاد نخبگان، اصل مدارک مربوطه را به همراه داشته باشند.
۲۳- داوطلبانِ دارای مدرک تافل، مدارک مربوطه را به همراه داشته باشند. (به همراه ۲ سری روگرفت)
۲۴- نوع رشته تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی داوطلبان نظام قدیم باید با هم همخوانی داشته باشد.
*** نکات قابل توجه ***
الف- دارا بودن حداقل ۱۶سال تمام و حداکثر ۲۲سال (درصورت انجام خدمت مقدس سربازی، مدت خدمت مفید انجام شدهء دوره سربازی، به حداکثر سنِ مجاز، اضافه می‌گردد).
ب- با توجه به دوره آموزش شبانه‌روزی، داوطلبان حتماً بایستی مجرد باشند.(در خصوص درجه‌داران و کارمندان کلیه نیروها، در صورت متأهل بودن منعی وجود ندارد)
پ- از پذیرش داوطلبانی که مدارک ذکر شده را به‌همراه نداشته و یا شرایط آنان مغایر با دستورالعمل استخدام باشد، ممانعت بعمل می‌آید.
ت- کلیه درجه‌داران و کارمندان آجا با رعایت تبصره۲ ماده۴۹ ق.آجا(درجه‌داران از درجه گروهبان‌یکمی تا استواریکمی و کارمندانِ حداکثر ۲۵ ساله، باید پس از قبولی در آزمون ورودی، در روز گزینش گواهی اشتغال به خدمت از یگان محل خدمت با مهر نیروی انسانی آن یگان و نامه رضایت خدمتی و مجوز شرکت در گزینش دانشگاه‌های افسری آجا از دایره اعزام به مدارس معاونت نیروی انسانی مربوطه به همراه داشته باشند) می‌توانند در فرآیند گزینش شرکت نمایند.
ث- از ورود همراه داوطلبان اعم از نظامی و غیرنظامی به محل اجرای گزینش جلوگیری به عمل آمده و در صورت مشاهده همراهان در محل گزینش، از پذیرش و ادامه کار داوطلب خودداری خواهد شد.
ج- هر داوطلب با مسئولیت خود جهت ادامه مراحل گزینش، مراجعه و پیش‌بینی رفت‌وآمد و سایر هزینه‌ها (خوراک، اسکان و…) خود را برای مدت حداقل ۳ روز بنماید.

داوطبانی که در ادامه فرآیند گزینش متقاضی استفاده از خوابگاه می‌باشند، بمنظور رعایت اصول بهداشتی، لوازم شخصی اولیه (ملحفه، قاشق، چنگال ، لیوان و…) را به همراه خود داشته باشند.

چ- از پذیرش داوطلبان در غیر از ساعت و تاریخ ذکر شده ممانعت بعمل آمده و درهای ورودی، رأس ساعت ۷ صبح بسته خواهد شد. لذا داوطلبان طوری برنامه‌ریزی و حرکت نمایند که حداقل یک ساعت قبل، در محل مذکور حضور داشته باشند.
ح- داوطلب گرامی؛ لطفاً از آوردن وسایل غیرضروری و ممنوعه (از جمله لپ تاپ ، تبلت ، گوشی هوشمند، ساعت مچی هوشمند، لوازم زینتی و گرانبها، سایر لوازم غیرضروری، غیرمجاز و…) خودداری نمایید.
خ- شروع دوره آموزش متعاقباً اعلام خواهد شد، لذا داوطلبان باید حداکثر قبل از شروع دوره آموزش ، موفق به اخذ مدرک تحصیلی خود شده باشند و اگر داوطلبی تمام مراحل گزینش را با موفقیت طی نموده ولی موفق به اخذ مدرک تحصیلی نشده باشد، از پذیرشِ نهاییِ وی خودداری خواهد شد.
د- داوطلبان نظامی و سربازان وظیفه باید با لباس شخصی جهت انجام مراحل گزینش در محل مذکور حضور داشته باشند.

** آدرس مراکز انجام فرآیند گزینش و استخدام **

نشانی محل مراجعه داوطلبان نیروی زمینی:

تهران- میدان حُرّ – خیابان امام خمینی(ره) غربی – نرسیده به چهارراه کمالی – مدیریت گزینش و استخدام نزاجا.

شماره تماس :       ۶۶۹۷۳۱۴۶-۰۲۱

مسیر‌های دسترسی :
**مسیر شماره۱:    ترمینال غرب – به ایستگاه مترو میدان آزادی مراجعه و در ایستگاه شادمان به خط ۲ به سمت فرهنگسرا، تغییر خط داده و در ایستگاه میدان حر پیاده شوید.
**مسیر شماره۲:    ترمینال شرق – با اتوبوس‌های BRT به میدان انقلاب مراجعه و از آنجا در ضلع جنوبی با تاکسی یا خط واحد اتوبوسرانی به میدان حر مراجعه نمایید.
**مسیر شماره۳:    ترمینال جنوب – به ایستگاه مترو ترمینال جنوب مراجعه و در ایستگاه امام خمینی(ره) به خط۲ به سمت صادقیه، تغییر خط داده و در ایستگاه میدان حر پیاده شوید.

***

نشانی محل مراجعه داوطلبان نیروی پدافند هوایی :

تهران- بزرگراه بسیج – بزرگراه هجرت – ستاد فرماندهی نیروی پدافند هوایی – جنب بانک سپه – مدیریت گزینش،عضویابی و استخدام

شماره‌های تماس

۳۵۹۲۲۱۹۸   و   ۳۵۹۲۴۴۵۹   و   ۳۳۲۳۶۷۸۸-۰۲۱

***

نشانی محل مراجعه داوطلبان نیروی هوایی :

تهران- میدان امام حسین(ع) – خیابان دماوند – بعد از اتوبان امام علی(ع) – خیابان شهید غفاری نسب – دایره گزینش و استخدام شهید خضرایی

شماره‌های تماس

۳۵۷۴۳۲۷۵   و   ۳۵۷۴۳۲۸۴   و   ۳۵۷۴۳۴۱۳_۰۲۱

مسیر‌های دسترسی :
**مسیر شماره۱:    ترمینال غرب – اتوبوس‌ BRT به سمت تهرانپارس – ایستگاه شهید فتحنایی – خیابان حجّت .
**مسیر شماره۲:    ترمینال شرق – اتوبوس‌ BRT به سمت آزادی – ایستگاه شهید فتحنایی – خیابان حجّت .
**مسیر شماره۳:    ترمینال جنوب – سوار مترو به سمت تجریش شده و در ایستگاه مترو دروازه دولت پیاده شوید. اتوبوس BRT به سمت تهرانپارس – ایستگاه شهید فتحنایی – خیابان حجّت.

***

نشانی محل مراجعه داوطلبان نیروی دریایی:

تهران- بزرگراه امام علی(ع) شمال – بزرگراه شهید زین‌الدین شرق – اولین خروجی- جنب باشگاه صدف نداجا

شماره‌های تماس :    ۷۳۹۵۵۳۵۱     و     ۷۷۲۲۶۰۰۳_۰۲۱

مسیر‌های دسترسی :
**مسیر شماره۱:    ترمینال غرب – به ایستگاه مترو میدان آزادی(ضلع جنوبی ترمینال) مراجعه و مسیر حرکت به سمت ایستگاه شهید کلاهدوز را انتخاب کنید، در ایستگاه دروازه شمیران از قطار پیاده شده و وارد خط٢ به سمت فرهنگسرا شوید. در ایستگاه جانبازان پیاده شده و از مترو خارج شوید. پیاده به سمت میدان رسالت(۵۰۰متر) رفته و از آنجا با تاکسی به آدرس بالا مراجعه نمایید.
**مسیر شماره۲:   ترمینال جنوب – به ایستگاه مترو ترمینال جنوب(ضلع غربی ترمینال) مراجعه کرده و با حرکت به سمت تجریش، در ایستگاه میدان امام خمینی(ره) از قطار پیاده شده، وارد خط ٢ به سمت فرهنگسرا شوید. در ایستگاه جانبازان پیاده شده و از مترو خارج شوید. پیاده به سمت میدان رسالت(۵۰۰متر) رفته و از آنجا با تاکسی به آدرس بالا مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

بستن منو