.

پنج شنبه, ۹ بهمن , ۱۳۹۹

راه شما جوانان نیروی دریایی، راهی پر افتخار است.
                                   حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

کشور تایلند

متن …


کاخ بزرگ

کاخ بزرگ مجموعه‌ای از ساختمانهای سلطنتی، در بانکوک که از قرن هجدهم میلادی تا کنون، محل اقامت رسمی پادشاهان آن کشور بوده‌است. ساخت این مجموعه ساختمانی، از سال ۱۷۸۲ میلادی، آغاز شده و به‌طور مداوم، گسترش یافته‌است. هنگامی که پادشاه رامای اول، بانکوک را به پایتختی برگزید، تصمیم به بنای کاخی نوین، به عنوان مرکز دولت و محل اقامت خویش نمود. بدین ترتیب، ساخت و ساز برجی زرین، در روز ششم ماه مه در سال ۱۷۸۲ میلادی، آغاز گشت. در ابتدا، کاخی که شامل چندین ساختمان چوبی در چهار گوشه دیوار دفاعی، به طول ۱۹۰۰ متر بود، با مساحتی، افزون بر ۲۱۸۴۰۰ متر مربع، بنا شد. اندکی پس از آن بود که وی، دستور بنای معبد بودای زمردین را به عنوان معبد سلطنتی، صادر کرد.

معبد زمرد بودا

معبد مقدس با مجسمه بودای خفته

وات آرون

معبدی در کرانه رود با مناره دیدنی

خیابان خاوسان

منطقه‌ای با فروشگاه و اتاق برای کوله‌پشت‌گردها

Railay Beach

مکانی دورافتاده و معروف برای صخره‌نوردی

جزایر سیمیلان

جزایر سیمیلان گروهی از جزایر در کناره دریای آندامان و بخشی از استان پهانگ نگا در جنوب تایلند است. جزایر سیمیلان در سال ۱۹۸۲ به عنوان پارک ملی ثبت شد و پس از یک سال توسط اداره جنگلداری ارزیابی گردید. این پارک یک مجمع الجزایر متشکل از ۱۱ جزیره با مساحتی حدود ۱۴۰ کیلومترمربع و با زمینی به مساحت حدود ۲۶ کیلومترمربع می باشد .

Wat Phra That Doi Suthep

معبدی در دامنه کوه با چشم‌انداز وسیع

Ko Samet

جزیره ای زیبا با ساحل مرجانی و درختان نارگیلی که به صورت گسترده تا کناره های ساحل جزیره، پای در خاک و سر به آسمان دارند .

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

بستن منو