.

پنج شنبه, ۱۱ خرداد , ۱۴۰۲

راه شما جوانان نیروی دریایی، راهی پر افتخار است.
                                   حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

کشور تایلند

کشور تایلند با نام رسمی پادشاهی تایلند و نام سابق سیام ، کشوری در شبه ‌جزیره هند و چین است و همچنین نام این کشور در میان خود مردم محلی برگرفته از دو لغت Land و Thi که به معنای سرزمین حوری یا تایی می باشد که عموما در میان گردشگران با این نام شناخته شده است ، این کشور از لحاظ موقعیت جغرافیایی در جنوب شرقی آسیا قرار گرفته است که از شمال و غرب با برمه  و دریای آنداما از شمال شرقی و شرق با لائوس و از جنوب با مالزی و خلیج تایلند همسایه است. این کشور در رتبه بیستم کشورهای جهان از نظر جمعیتی قرار دارد.

مردم کشور تایلند همیشه و در هر موقعیت و شرایطی همیشه لبخند بر لب دارند ، به همین دلیل تایلند به اسم سرزمین لبخند نیز شهرت دارد ، مردم این کشور بسیارخوشرو و میهمان نواز و صبور بوده و از رفتارهای تند و توهین آمیز دوری می کنند ، همچنین دست زدن به سر افراد یا اشاره با پا به چیزی ، در این کشور بسیار ناخوشایند بوده و معنای بدی میرساند، زیرا تایلندی ها معتقدند که سرمقدس ترین و پا پست ترین بخش بدن است، همچنین کتاب ها را از جمله اشیای بسیار ارزشمند می دانند و عقیده دارند که نباید آنها را روی میز سر داده  یا روی زمین قرار داد و از میان حیوانات فیل ها را نیز در جایگاه بالایی قرار داده اند و مردم  رابطه ای نزدیک با آن ها دارند .

در تایلند روزهای هفته با رنگ های مختلف نشان داده میشود که رنگ زرد نشانگر روز دوشنبه است و از آنجایی که پادشاه کنونی در این روز متولد شده رنگ زرد رنگ سلطنتی نیز می باشد و وجود پرچم هایی به این رنگ در سراسر کشور ، نشانگر حمایت گسترده تایلندی ها از پادشاه است و همچنین رنگ روزهای دیگر هفته اینگونه اند که : شنبه ارغوانی ، یکشنبه قرمز، سه شنبه صورتی ، چهارشنبه سبز ، پنجشنبه نارنجی و جمعه آبی است.

 زبان رسمی کشور تایلند، زبان تایلندی است که یکی از زبان های قدیمی در جنوب شرق آسیاست، دین مردم این کشور بودایی است. واحد پول تایلند بات یا بت (Baht) است و واحد پول خرد در تایلند ستنگ (Satang) بوده و هر ۱۰۰ ستنگ برابر یک بات است و همچنین واحد پول این کشور با علامت انحصاری THB نمایش داده میشود.

در زیر تصاویری از این کشور قرار داده شده است:


کاخ بزرگ

کاخ بزرگ مجموعه‌ای از ساختمانهای سلطنتی، در بانکوک که از قرن هجدهم میلادی تا کنون، محل اقامت رسمی پادشاهان آن کشور بوده‌است. ساخت این مجموعه ساختمانی، از سال ۱۷۸۲ میلادی، آغاز شده و به‌طور مداوم، گسترش یافته‌است. هنگامی که پادشاه رامای اول، بانکوک را به پایتختی برگزید، تصمیم به بنای کاخی نوین، به عنوان مرکز دولت و محل اقامت خویش نمود. بدین ترتیب، ساخت و ساز برجی زرین، در روز ششم ماه مه در سال ۱۷۸۲ میلادی، آغاز گشت. در ابتدا، کاخی که شامل چندین ساختمان چوبی در چهار گوشه دیوار دفاعی، به طول ۱۹۰۰ متر بود، با مساحتی، افزون بر ۲۱۸۴۰۰ متر مربع، بنا شد. اندکی پس از آن بود که وی، دستور بنای معبد بودای زمردین را به عنوان معبد سلطنتی، صادر کرد.

معبد زمرد بودا

معبد مقدس با مجسمه بودای خفته

وات آرون

معبدی در کرانه رود با مناره دیدنی

خیابان خاوسان

منطقه‌ای با فروشگاه و اتاق برای کوله‌پشت‌گردها

Railay Beach

مکانی دورافتاده و معروف برای صخره‌نوردی

جزایر سیمیلان

جزایر سیمیلان گروهی از جزایر در کناره دریای آندامان و بخشی از استان پهانگ نگا در جنوب تایلند است. جزایر سیمیلان در سال ۱۹۸۲ به عنوان پارک ملی ثبت شد و پس از یک سال توسط اداره جنگلداری ارزیابی گردید. این پارک یک مجمع الجزایر متشکل از ۱۱ جزیره با مساحتی حدود ۱۴۰ کیلومترمربع و با زمینی به مساحت حدود ۲۶ کیلومترمربع می باشد .

Wat Phra That Doi Suthep

معبدی در دامنه کوه با چشم‌انداز وسیع

Ko Samet

جزیره ای زیبا با ساحل مرجانی و درختان نارگیلی که به صورت گسترده تا کناره های ساحل جزیره، پای در خاک و سر به آسمان دارند .

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

بستن منو