.

یکشنبه, ۹ مهر , ۱۴۰۲

راه شما جوانان نیروی دریایی، راهی پر افتخار است.
                                   حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

کشور سوئیس

سوییس را با شکلات، پنیر، سیستم بانکداری، ساعت سازی و کوهستانهایش میشناسند. سوئیس با نام رسمی کنفدراسیون سوئیس، کشوری است در اروپای غربی که از شمال با آلمان، از شرق با اتریش و لیختنشتاین، از جنوب با ایتالیا و از غرب با فرانسه همسایه است. پایتخت سوئیس شهر برن است و قطب‌های اقتصادی این کشور دو شهر جهانی ژنو و زوریخ هستند. سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. این کشور از نظر جمعیتی در رتبه نود و نهم کشورهای جهان قرار دارد. واحد پول این کشور، فرانک سوئیس (CHF) می باشد.

سوئیس کشوری چندزبانی است و در آن چهار زبان آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانش به رسمیت شناخته می‌شوند. دین اکثر مردم این کشور، مسیحیت است. سوئیس دارای سابقهٔ طولانی بی‌طرفی در مناسبات جهانی است به طوری که این کشور از سال ۱۸۱۵ تاکنون وارد هیچ جنگی نشده‌است. این کشور مقر بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی چون صلیب سرخ و سازمان تجارت جهانی است. یکی از دو دفتر اروپای سازمان ملل نیز در این کشور و در شهر ژنو قرار دارد.

این کشور بهترین مکان برای تجربه‌ لذت‌ بخش و فراموش نشدنی در قایق‌سواری می باشد ، مژده به علاقه‌ مندان گلف که به سوئیس سفر می کنند نیزاین است که  این کشور یکی از بهترین زمین‌های گلف کل اروپا را در اختیار دارد که آن را در سف ربا سوئیس از دست ندهید ؛ همچنین فوتبال ، هاکی روی یخ و تنیس از ورزش‌ های مورد توجه و علاقه‌ عموم مردم و همچنین توریست ها می باشد و ۲ بازیکن مطرح تنیس راجر فدرر و مارتینا هینگیس اهل این کشور هستند.

آب و هوای سوئیس از منطقه‌ ای به منطقه‌ دیگر متفاوت است و  آب و هوای غالب آن ، معتدل به همراه تابستان‌ های گرم و مرطوب و زمستان ‌های سرد و برفی می باشد و بلندترین یخچال کوهستان آلپ به طول ۱۴ مایل که میراث جهانی یونسکو نیز است ، در کشورسوئیس واقع شده است . مرتفع ‌ترین ایستگاه قطار اروپا Jungfraujoch با ارتفاع ۱۱٫۳۳۰ پا در این کشور قرار دارد .

در زیر تصاویری از این کشور قرار داده شده است:


یونگفراو

یونگفراو یکی از قله‌های اصلی رشته‌کوه آلپ برنیس است که بین شمال کانتون برن و جنوب کانتون وله قرار دارد.


Chillon Castle

قلعه و مرکز فرهنگی درکنار دریاچه

آبشار راین

آبشار راین آبشاری است به پهنای ۱۵۰ متر که در کشور سوئیس واقع شده‌است و بلندترین ریزشگاه آن ۲۳ متر ارتفاع دارد. حوضهٔ آبریز این آبشار، راین است که میانگین سرعت جریان سالیانهٔ آن، ۴۷۵ مترمکعب بر ثانیه است.

Jungfraujoch

قطارسواری به‌سوی یخچال طبیعی مرتفع


Mount Pilatus

چشم‌اندازهای شگرف، تله‌کابین، و راه‌آهن


Chapel Bridge

برج نمادین با آثار هنری در دو طرف آن

دریاچه زوریخ

دریاچه زوریخ که در زبان محلی به آن Zürisee گفته می‌شود در جنوب شرقی شهر زوریخ قرار دارد، وسعت آن در حدود ۸۸ کیلومتر مربع و عمیق‌ترین قسمت آن ۱۴۳ متر است.

ایگر

ایگر کوهی است به ارتفاع ۳۹۷۰ متر واقع در آلپ برنی واقع شده و مشرف بر گریندلوالد، درست در شمال حوضه آبریز و مرز کانتون وله است. ایگر، شرقی‌ترین قله در خط‌الرأسی است که از مونک به یونگفراو در ارتفاع ۴۱۸۵ متر می‌رسد. ایگر یکی از نمادهای آلپ سوئیس است. نخستین صعود از این قله توسط کوهنورد سوئیسی، کریستن آلمر و پیتر بوئرن در ۱۱ اوت ۱۸۵۸ انجام شده‌است. جبهه شمالی ایگر، یکی از چالش‌برانگیزترین و خطرناک‌ترین مسیرهای رسیدن به قله است. ایگر برای تراژدی‌های فراوانی که هنگام صعود از آن رخ داده، مشهور است. از ۱۹۳۵، دست‌کم ۶۴ کوهنورد هنگام تلاش برای صعود از جبهه شمالی این کوه کشته شده‌اند. دیواره این جبهه، دیوار قاتل خوانده می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

بستن منو