.

شنبه, ۸ مهر , ۱۴۰۲

راه شما جوانان نیروی دریایی، راهی پر افتخار است.
                                   حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

کشور قبرس

قبرس سرزمینی با تاریخی بیش از ۱۰۰۰۰ سال است که شاهد استقرار و عزیمت تمدنهای بسیاری بوده است و افرادی نظیر اسکندر کبیر تا کلئوپاترا مدعی آن شده اند. بنا بر اسطوره ها، آفرودیت الهه ی زیبایی از کف آبهای ساحل قبرس به دنیا آمد و از آن لحظه آنجا قلمروش در زمین شد.

جزیره قبرس بعد از جزیره ساردنی و سیسیل سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه‌است و جمهوری قبرس از اعضای اتحادیه اروپا می‌باشد. این کشور از نظر جمعیتی در رتبه یکصد و شصت و دوم کشورهای جهان قرار دارد. دو زبان ترکی و یونانی زبان های رسمی قبرس هست،بیشتر مردم قبرس به زبان یونانی سخن می گویند ولی مردم ترک قبرسی،به زبان ترکی سخن می گویند.

اقتصاد جزیره قبرس از آغاز استقلال مبتنی بر نظام بازار آزاد بوده‌است. صادرات عمدهٔ قبرس شامل: محصولات کشاورزی (گندم. جو. سیب زمینی. و مرکبات)، میوه‌های مختلف، تنباکو، محصولات صنعتی، انواع پوشاک، کفش و صنایع دستی بوده‌است. واردات عمده نیز شامل: مواد خوراکی، دام زنده، نفت و فراورده‌های شیمیایی می‌باشد.

در زیر تصاویری از این کشور قرار داده شده است:


Petra tou Romiou

صخره افسانه‌ای در ساحلی خوش‌منظره

Tombs of the Kings

گورستان باستانی عظیم دارای مقبره

Nissi Beach

ساحلی مناسب همه فصل‌ها با آب تمیز و زلال


کیپ گرکو

کیپ گرکو، شبه‌جزیره در جنوب غربی جزیره قبرس که توسط جمهوری قبرس و اتحادیه‌اروپا اداره می‌شود. ایستگاه رادار موج متوسط در پایگاه نظامی بریتانیا در این جزیره قرار دارد.

Coral Bay

ساحل پرجنب‌وجوش برای شنا و قایق‌سواری

Nea Paphos

منطقه‌ای بزرگ شامل ویرانه و کاشی رومی


کلیسای سنت لازاروس

کلیسای نمادین ارتدوکس یونانی قرون وسطایی

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

بستن منو