.

چهارشنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۹

راه شما جوانان نیروی دریایی، راهی پر افتخار است.
                                   حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

کشور مجارستان

متن …


قلعه بودا

قلعه بودا یک قلعه تاریخی در بوداپست، مجارستان است. همچنین این قلعه قصر پادشاهان مجارستان بوده است و به همین علت به آن قصر سلطنتی نیز گفته می‌شود.

ساختمان پارلمان مجارستان

ساختمان پارلمان مجارستان محل مجلس ملی مجارستان و یک جاذبهٔ توریستی در بوداپست است. این ساختمان در میدان لایوش کُشوت، در کنار دانوب قرار دارد. ساختمان پارلمان با طول ۲۶۸ متر، عرض ۱۲۳ متر و ارتفاع ۹۶ متر سومین پارلمان جهان به بزرگی و بلندترین ساختمان در بوداپست است.

قلعه ماهیگیر

قلعه ماهیگیر یک قلعه با معماری نئوگوتیک و نئوکلاسیک در بودا، کنار ساحل دانوب و روی تپه قلعه بودا در نزدیکی کلیسای ماتیاش و یکی از مشهورترین مناظر بوداپست و نماد آن است. این قلعه در ‎۱۸۹۵–۱۹۰۲ ساخته شد و در جنگ جهانی دوم تقریباً نابود گردید.

میدان قهرمانان

میدان قهرمانان یکی از میدان‌های اصلی و تاریخی در بوداپست و جزء میراث جهانی یونسکو در مجارستان است. نماد میدان مجموعه ای از مجسمه‌های هفت قهرمان، چندین تن از رهبران مهم مجارستان و قبر سربازان گمنام است که درمیانه آن ایستاده‌اند. خیابان آندراشی به این میدان می‌رسد و پارک شهر در کنار و در دوسوی آن نیز دو موزه هنرهای زیبا و تالار هنر واقع شده‌اند.

باسیلیکای سنت ایشتوان

باسیلیکای سِنت ایشتوان یک کلیسا کاتولیک واقع در بوداپست، مجارستان است که عملیات ساخت وساز آن در سال ۱۹۰۵ به پایان رسید.

Széchenyi Thermal Bath

اسپای بزرگ با استخرهای سرپوشیده و روباز

کلیسای ماتیاش

کلیسای ماتیاش یک کلیسای کاتولیک در مجاورت قلعهٔ ماهیگیر در قلب منطقهٔ قلعه در پایتخت مجارستان، بوداپست است. این کلیسا در سال ۱۰۱۵ میلادی به سبک معماری رمانسک ساخته شده ولی هیچ نمونهٔ باستانشناسی از آن پیدا نشده‌است. ساختمان فعلی آن در نیمه دوم قرن چهاردهم در سبک گوتیک شعله‌سان ساخته شده و قرن نوزدهم بازسازی شده‌است.

پل زنجیر

پل زنجیر سِچِنْیی پلی معلق بر رود دانوب بین بودا و پست، دو سوی غربی و شرقیِ بوداپست، پایتخت مجارستان است. طراح پل ویلیام تیرنی کلارک، مهندس انگلیسی و سازنده آن آدام کلارک، مهندس اسکاتلندی بوده و اولین پل دائمی بر روی رود دانوب در مجارستان است که در سال ۱۸۴۹ به بهره‌برداری رسید. دو طرف پل از پست به میدان سچنیی که ساختمانهای فرهنگستان علوم و قصر گرشام در آن قرار دارند و از بودا به میدان کلارک آدام روبروی قطار کابلیِ قلعه بودا منتهی می‌شود. این پل تبدیل به نماد پیشرفت، بیداری ملی و ارتباط میان شرق و غرب شده‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

بستن منو