.

شنبه, ۸ مهر , ۱۴۰۲

راه شما جوانان نیروی دریایی، راهی پر افتخار است.
                                   حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

کشور کانادا

کشور کانادا به ورزش هاکی، شیره افرا و سرمای سوزان زمستان‌های آن شناخته می‌شود. کانادا یکی از پهناور ترین کشور های دنیا است که در شمال قاره آمریکا واقع شده است. این کشور بلند ترین مرز زمینی دنیا را با کشور آمریکا دارد. کانادا را می توان یکی از مهاجر پذیر ترین کشورهای دنیا دانست که هر سال مهاجرین زیادی از سراسر دنیا، از جمله ایران به این کشور مهاجرت می کنند. کشور کانادا سردسیر است به همین دلیل بیشتر ساکنان این کشور در بخش جنوبی ساکن هستند که این بخش بسیار خوش آب و هوا می باشد. اتاوا پایتخت این کشور است و می توان از تورنتو، ونکوور و مونترال به عنوان شهرهای مهم کانادا نام برد. زبان های انگلیسی و فرانسوی، زبان های رسمی کشور کانادا هستند. کیفیت زندگی در کانادا بسیار مطلوب می باشد و این کشور جزء ده کشور برتر جهان است که بالاترین شاخص رضایت از زندگی را دارند. نظام سلامت کشور کانادا، همه شهروندان این کشور اعم از بومی و غیر بومی را شامل می گردد و کانادا این هزینه های بیمه سلامت را از مالیات ها تامین می نماید. این کشور از نظر جمعیتی در رتبه سی و نهم کشورهای جهان قرار دارد.

اکثر مردم کانادا کاتولیک و پروتستان (مسیحی) هستند. همچنین مسلمانان در کانادا ۳.۲ درصد از جمعیت کانادا را تشکیل می دهند.

کانادا در زمینه سیستم تحصیلات بر اساس گزارش OECD بالاترین کیفیت آموزشی دنیا را دارد. ۵ تا از معتبرترین مدرسه های بیزینس دنیا در کانادا قرار دارند. کانادا همواره در لیست ۵ کشور برتر اقتصادی در گروه کشورهای جی ۷ بوده و در لیست کشورهای جی۲۰ بهترین کشور برای انجام بیزینس می‌باشد.

در زیر تصاویری از این کشور قرار داده شده است:


پارک ملی بنف

پارک ملی بَنف نام قدیمی‌ترین پارک ملی در کشور کانادا است. این پارک ملی در میان رشته‌کوه راکی در نزدیکی شهر بنف در استان آلبرتا، کانادا واقع شده‌است. پارک ملی بنف به عنوان یکی از پربازدیدترین پارک‌های ملی جهان شناخته می‌شود. پارک ملی بنف به همراه سه پارک ملی دیگر به نام‌های پارک ملی جاسپر، پارک ملی کوتنی و پارک ملی یوهو تحت عنوان پارک‌های رشته کوه راکی در میراث جهانی یونسکو به ثبت جهانی رسیده‌است. عواملی از جمله وجود یخچال‌های طبیعی، دشت‌های یخی و جنگل‌های مخروطی و مناظر زیبا باعث می‌شود تا این پارک هر ساله میزبان تعداد زیادی گردشگر از سرتاسر جهان باشد. دشت یخی پارک از دریاچه لویز تا پارک ملی جاسپر ادامه دارد. پارک ملی بنف از غرب به پارک ملی یوهو، از جنوب به پارک ملی کوتنی و از جنوب شرقی به منطقه کاناناسکیس خاتمه می‌یابد. بزرگترین مرکز کسب درآمد این پارک در دره رودخانه باو در شهر بنف قرار دارد.

پارک استنلی

پارک استنلی با مساحت ۴ کیلوتر مربع در مجاورت مرکز شهر ونکوور استان بریتیش کلمبیا در کانادا قرار دارد. سالانه ۸ میلیون نفر از آن دیدن می‌کنند

برج سی‌ان

برج سی ان سومین برج بلند جهان است. ارتفاع این برج ۵۵۳/۳ متر است. این برج در شهر تورنتو در کانادا قرار دارد و سالانه حدود دو میلیون نفر توریست را به خود جذب می‌کند. این برج در سال ۱۹۷۶ به روی مردم گشوده شد. کل پروژه در حدود ۲۶۰ میلیون دلار هزینه دربرداشت. این برج یکی از نمادهای شهر تورنتو است.

پارک ملی جاسپر

پارک ملی جاسپر بزرگترین پارک ملی در رشته‌کوه راکی در کانادا می‌باشد که ۱۰٬۸۷۸ کیلومتر مربع وسعت دارد. این پارک در ایالت آلبرتا، شمال پارک ملی بنف و غرب شهر ادمونتون قرار گرفته‌است. این پارک شامل یخچال‌های طبیعی از منطقه یخی کلمبیا، چشمه‌های آب گرم، دریاچه‌ها، آبشارها و کوه‌های متعدد است. این پارک بعد از جاسپر هاوز، که دارای شغلی تجاری در منطقه برای شرکت نورث وست بود، جاسپر نامیده شد. قبل از این نام آن فیتزوگ بود. این پارک در ۱۴ام سپتامبر سال ۱۹۰۷ با نام پارک جنگلی جاسپر بناشد و نام پارک ملی در سال ۱۹۳۰ به آن اعطاشد. در سال ۱۹۸۴ اعلام شد این پارک در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌است. در سال ۲۰۰۶ میلادی پارک ملی جاسپر معادل ۱٬۹۸۸٬۶۰۰ نفر بازدیدکننده داشته‌است.

دریاچه مورین

دریاچه مورین یک دریاچه در پارک ملی بنف، در ایالت آلبرتا، کانادا است. این دریاچه که در ۱۴ کیلومتری لیک لوئیس، آلبرتا قرار دارد دارای ۵۰ هکتار وسعت می‌باشد و در ارتفاع ۱۸۸۵ متری از سطح دریا واقع شده است.


باغ‌های بوچارت

باغ‌های بوچارت به مجموعه باغی گفته می‌شود که در جزیره ونکوور در ۲۱ کیلومتری شمال ویکتوریا در استان بریتیش کلمبیای کانادا واقع است. مساحت کل باغ ۵.۲۶ هکتار است و در سال‌های ۱۹۳۹-۱۹۰۴ تحت نظارت جنی بوچارت طراحی و ایجاد شده‌است. سالانه یک میلیون نفر از باغ‌های بوچارت بازدید می‌کنند.

آبشار نعل اسب

آبشار نعل اسبی که به آبشار کانادایی نیز معروف می‌باشد آبشاری در رودخانه نیاگارا می‌باشد. دو سوم آبشار در استان انتاریو در کشور کانادا و یک سوم آن در ایالت نیویورک در آمریکا واقع شده‌است.

Capilano Suspension Bridge Park

پلی دیدنی برفراز درختان

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

بستن منو