.

پنج شنبه, ۱۱ خرداد , ۱۴۰۲

راه شما جوانان نیروی دریایی، راهی پر افتخار است.
                                   حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

کشور بحرین

کشور یا جزیره ای که به جزیره یک میلیون نخل مشهور است. بحرین با نام رسمی مَملَکه البَحرَین «پادشاهی بحرین» کشوری جزیره‌ای از کشورهای عرب در جنوب خلیج فارس است که ۷۷۸ کیلومتر مربع وسعت دارد. پایتخت آن منامه و زبان رسمی آن عربی و انگلیسی است. واحد پول بحرین دینار است که هر یک دینار برابر با ۲/۶۵ دلار می‌باشد. این کشور از نظر جمعیتی در رتبه یکصد و پنجاه و دوم کشورهای جهان قرار دارد.

بحرین یکی از اعضای اتحادیه عرب و شورای همکاری خلیج فارس است. مرکز ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا در کشور بحرین قرار دارد. بحرین کشور ثروتمندی نیست و حتی بخشی از انرژی آن توسط عربستان تأمین می‌شود. این دو کشور با یک پل ۲۵ کیلومتری که به نام پل شاه فهد معروف است و در سال ۱۹۸۶ افتتاح شد، به یکدیگر متصل می‌شوند.

نفت، گاز طبیعی، ماهی و مروارید از منابع طبیعی این کشور است، اما کاهش ذخیره نفتی باعث شده تا بحرین در سال‌های اخیر به سمت فرآوری و تصفیه نفت حرکت کرده و به یکی از مراکز بانکی بین‌المللی تبدیل شود.  امروزه، اقتصاد کشور بحرین وابسته به بانکداری، هواپیمایی موفق و خدمات فرودگاهی، بنادر مجهز صنعتی، صنایع ساخت و تعمیر کشتی و ناو‌ها می‌باشد.

در زیر تصاویری از این کشور قرار داده شده است:

۴۰ دقیقه دور از مرکز منامه، پارک حیات وحش آل Areen یکی از بهترین مکان های توریستی در بحرین است. این پارک سبز زرق و برق دارای تعداد زیادی موجودات از جمله بیش از ۵۰۰ گونه از حیوانات و ۱۰،۰۰۰ گونه گیاه است. پارک دارای ۲ بخش دارد، یکی از آن ها برای مردم باز است و دیگری منطقه پولی است. این پارک سالانه تعداد زیادی بازدید کننده جذب می کند .

آل Fateh مسجدی در بحرین است که قادر است  ۷۰۰۰ نفر را در خود جای دهد و یکی از بزرگترین مساجد است. این مسجد در سال ۱۹۸۸ ساخته شد و با سنگ مرمر، شیشه و چوب ساج ساخته شد. جالب ترین چیز، گنبد مسجد است که از شیشه و  فیبر ساخته شده است و در شب این گنبد بزرگ دیدگاه جذابی دارد.

پیست بین المللی بحرین در ماه مارس سال ۲۰۰۴ میلادی تاسیس شد و در واقع یک پیست موتوری است. بسیاری از رویدادها در پیست مانند مسابقه آزاد ، جایزه بزرگ، V8 فوق العاده اتومبیل، بیابان ۴۰۰ و بسیاری از انواع دیگر از رویدادها برگزار شده است.  این مکان توسط تعداد زیادی از گردشگران بازدید شده است.

یکی از جذاب ترین ساختمان های بحرین که در سال ۱۹۸۸ با یک چشم انداز  رو به دریا افتتاح شد اولین موزه در بحرین که تاریخ ۶۰۰۰ ساله اش را شامل می شود. این یکی از مکان های ملودرام برای دیدار در بحرین است. این موزه یک مجموعه بزرگ از مطالب باستان شناسی است. سالن ها، گالری ها، مغازه ها و یک کافه تریا نیز در آنجا قرار دارد.

جبل الدخان همچنین کوه دود نامیده می شود که بلندترین کوه در بحرین است. این کوه نقطه عطف کشور با ارتفاع ۱۴۳ متر است.بسیاری از غارها در اطراف کوه قرار دارند. بخش جنوبی کوه بهترین مکان برای کمپینگ شبانه است.

در قرن هفتم، یکی از زیباترین مساجد تاریخی بحرین به نام الخمیس در Tashan ساخته شد. این یک مسجد زیبا است که دارای ۲ میناره در گوشه های جلو است و دارای نمای سنگ  است و مصالح مورد استفاده در ساخت و ساز آن چوب و سنگ است.طول مسجد ۱۱۳ متر است. اتاق نماز بسیار زیبا با سقف تخت پشتیبانی شده توسط ستون های چوبی ساخته شده است. این مسجد همنام مکانی است که در آن واقع شده است  که محله Khamis است که یک منطقه مسکونی با تعداد زیادی از مغازه ها است.

این مرکز تجاری دراماتیک و الهام بخش است که ارتفاع آن به ۷۸۷ فوت از سطح زمین می رسد. این مکان یک مرکز تجارت دوقلو است که توسط پل های آبی با ۵۰ طبقه متصل شده اند.. ۳ توربین بادی در داخل ۲ اسکرپ در بالا نیز وجود دارد که برای بیش از ۳۰۰ خانه روشنایی فراهم می کند. مرکز تجارت جهانی بحرین ۲ جایزه معتبر برای بهترین طراحی معماری را به دست آورده است .

قلعه بحرین در شبه جزیره بحرین یک مکان باستان شناسی با ارتفاع ۳۹ متری در بحرین پیدا شده و در ۶ کیلومتری شهر منامه قرار دارد. این محل با مقدار زیادی عتیقه همراه بوده است. این مکان مرکز Dilmun بوده است. یک قلعه هفت طبقه است که بیش از ۱۰،۰۰۰ فوت مربع مساحتش است و دارای ساختاری سنگین و محکم است و در حدود ۱۲ متر ارتفاع قلعه است که نام آن از این منطقه تاریخی گرفته شده است. کل منطقه چشم انداز زیبایی دارد .

۲ کیلومتر دور از جبل deckhand یک درخت بزرگ ۵۰۰ ساله است که به تنهایی در تپه های ماسه ای مرتفع قرار دارد.این درخت خاص در میان کویر واقع شده است بدون هیچ منبع آبی، این درخت یک افسانه است. این یک پدیده عجیب در طبیعت است. درخت توسط ۵۰۰۰۰ نفر سالانه بازدید می شود.

Bab-Al یکی از زیباترین بازارهای منامه است که تعدادی از مغازه های سبزیجات و میوه ها، لباس ها، صنایع دستی و یکی از بهترین بازارهای طلا و مروارید در آن است که از لحاظ تاریخی دارای اهمیت است. یک دروازه کمان شکل برای ورود به بازار با یک چشمه زیبا در مقابل دروازه است. کل منطقه تصویری از زیبایی واقعی و مکانی برای آرامش فراهم می کند بسیاری از هتل های لوکس نیز به بازار نزدیک اند.

دیدگاهتان را بنویسید

*

code

بستن منو